Місто без дискримінцій: Вінниця приєднується до Хартії рівності чоловіків і жінок

19:00
Автор: Валерія Жовтун
Become a Patron!

Оновлено: 1 Червня 2017, в 12:12

18 травня на виконкомі міської ради серед питань, які були розглянуті – проект рішення «Про приєднання до Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад». У Європі документ рівності прийняли у травні 2006 року, а от Вінниця підписує в 2017-му.

Отже, міська влада, як орган місцевого самоврядування, яка дотримуватиметься принципів, викладених у європейській хартії рівності жінок і чоловіків, обіцяє стежити за її реалізацією на рівні вінницької громади.

Рівна оплата праці, однакові можливості для розвитку кар’єри і навіть при проведенні публічних закупівель треба враховувати гендерне представництво. Рівний доступ до всіх сфер життя: від медичної до культурної і жодної зневаги чи дискримінації за будь-якою ознакою. Відмова від стереотипів і упереджень про вищість чи неповноцінність будь-якої статі.

Цікаво, що за одним із положень документа, влада-підписант має надавати допомогу своїм працівникам, зокрема, через навчання чи іншими засобами, у визначенні й викоріненні стереотипного ставлення і поведінки. І за необхідності врегулювати стандарти поведінки з урахуванням таких потреб. Текст на 60 сторінках англійською та українською розписує принципи рівності між чоловіками і жінками та важливість їх дотримання у демократичному суспільстві.

  • Право на рівність жінок і чоловіків є фундаментальною передумовою демократії, і що демократичне суспільство не може дозволити собі ігнорувати навички, знання, досвід і креативність жінок. З цією метою воно повинно забезпечити, на засадах рівності, залучення, представництво і включення жінок з різних середовищ і різних вікових груп до усіх сфер політичного і публічного процесів прийняття рішень, – написано в одній із статей хартії.

Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад адресована місцевим та регіональним органам самоврядування Європи.  Її підписання – це публічна демонстрації прийняття принципу рівності жінок та чоловіків. А за умовами приєднання до хартії необхідно протягом двох років (не більше) розробити план дій для досягнення рівності  в усіх установах і організаціях.

Хартією ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ дискримінація за будь-якими ознаками статі, раси, етнічного або соціального походження, генетичних особливостей, мови, релігії або переконань, політичних або інших поглядів, належності до національних меншин, майнового стану, місця народження, інвалідності, віку або сексуальної орієнтації.

Фото porogy.zp.ua