У Вінниці назвали переможців архітектурного бліцконкурсу щодо встановлення пам’ятного знаку на територіях шкіл

14:45
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці оголосили переможців архітектурного бліцконкурсу на кращу ідею пам’ятного знака для вшанування Героїв та Героїнь, які загинули в російсько-українській війні, для встановлення на територіях шкіл. Невдовзі вінничани зможуть ознайомитись із проєктами-переможцями та коментарями експертів, оскільки, за рішенням журі, їх винесуть на громадське обговорення.

Як зазначено на сайті міськради, це необхідно для того, щоб зрозуміти сильні та слабкі сторони кожного, доопрацювати та напрацювати достойний варіант пам’ятного знаку. Йдеться про певний образ, який застосовуватиметься в навчальних закладах Вінницької міської територіальної громади, а їх наразі 44.

Загалом, нещодавно відбулося засідання журі Всеукраїнського відкритого конкурсу.

– Завданням для архітекторів та скульпторів було розробити новаторську ескізну пропозицію, що включала б можливість відобразити головну мету – гідне вшанування пам’яті з можливістю доповнення інформації про загиблих. Конкурс проходив у бліцформаті, тобто у стислі терміни. Протягом місяця на нього зареєструвалися 18 учасників, які подали 16 робіт. Їх усі було представлено на розгляд фахового журі. До складу журі увійшли експерти з різних галузей: історії, мистецтва, архітектури, освіти. А також представники Вінницької міської ради, як головного замовника конкурсу, на чолі з заступницею міського голови Галиною Якубович. Крім того, до суддівства були залучені фахівці педагогічного університету, КЗ “Музей Вінниці”, директори шкіл та представники родин загиблих. Перед початком роботи всі присутні схилили голови в пам’ять про полеглих воїнів. Після хвилини мовчання учасники засідання обрали голову журі. Ним став архітектор, а нині мобілізований військовий Назар Жовнич, – йдеться в публікації.

На конкурс надійшли роботи від учасників із Кам’янця-Подільського, Львова, Сум та Вінниці. Як зауважив головний архітектор Вінниці Євген Совінський, метою архітектурного конкурсу визначено необхідність тактичної меморіалізації на територіях шкіл для розміщення інформації про військових.

– У наріжних завданнях архітектурного конкурсу стояло те, що, скажемо умовно, стела й інформація на ній повинні бути максимально доповнюваними без травми для основного силуету сприйняття об’єкта. Але в завданнях також входили його безпечність для дітей, співрозмірність людському зросту. Все для того, щоб це були рішення, дружні до людини. Тобто йдеться не про величні меморіали. Йдеться про подання інформації для дітей, для батьків, вчителів, всіх жителів громади, аби протягом років усі мали змогу достойно проносити пам’ять про воїнів, які віддали свої життя за наше благополуччя, – цитують в міськраді Євгена Совінського.

Як зазначається в публікації, авторство ідей залишалося в секреті до моменту оголошення результатів голосування. Трійку лідерів визначили вже у момент розгляду ескізів.

Так, переможцем конкурсу було обрано проєкт під шифром 069 – авторського колективу “УКРБУДПРОЕКТРЕСТАВРАЦІЯ” UBPR (Вінниця).

Друге місце посів проєкт під шифром 132 – Максим Ткачик (Вінниця).

Третє – у проєкта під шифром 333 – Артем Калініченко (Вінниця).

Зазначається, що проєкт-переможець презентував рішення з використанням глянцевої поверхні.

– Це передусім сучасний, світлий варіант. Імена загиблих будуть на глянцевій поверхні. Учень, який підходить до монумента, крізь дзеркальне своє відображення читає прізвища Героїв та Героїнь і тим самим іде посил, що ми живі, дякуючи тим, хто загинув, – відзначив голова журі Назар Жовнич.

– У нас дуже багато було свого часу різних пам’ятників, але давайте відверто наскільки часто ми до них підходили. Я, вважаю, що ця дзеркальна поверхня і звернення буде спонукати не тільки в пам’ятні дні, під час свят, а й в будні підходити до цього пам’ятного знаку і нагадувати собі про те, що ми живемо всі ціною інших життів, – доповнила дружина загиблого воїна Раїса Кравець.

Друге та третє призові місця відповідно в ідеї встановлення скриньки пам’яті та ідеї стіни пам’яті.

– Автори цих проєктів зуміли також знайти оптимальні варіанти щодо розміщення імен загиблих та запропонували цікаві, нестандартні рішення самих об’єктів. Трійка призерів отримає грошову винагороду за свої роботи: 20 тис. грн – переможець і по 15 тис. грн – володарі двох інших премій, – йдеться на сайті міськради. 

Як зазначила заступниця міського голови Галина Якубович, усі пам’ятні знаки виготовлятимуться коштом міського бюджету.

Фото – з сайту Вінницької міськради

Читайте також: У Вінниці оголосили архітектурний бліц-конкурс ескіз-ідей для об’єктів вшанування пам’яті захисників

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.