Створення “Парку Героїв” та “єдиного вікна” для захисників у Вінниці: нові ініціативи “Ветеранського простору”

16:20
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

“Ветеранський простір” ініціював створення “Парку Героїв” у Вінниці. Крім того, у нашому місті може з’явитись т.зв.”єдине вікно” (з надання послуг – авт.) для військовослужбовців та планують випускати посібник для захисників.

Про це розповіла сьогодні на пресконференції Марія Довжик, директорка “Ветеранського простору”.

Так, незабаром у Вінниці (попередньо – неподалік майбутнього “Музею Мужніх” на вулиці Пирогова), за ініціативи “Ветеранського простору” планують створити прогулянковий парк, присвячений полеглим героям – “Парк Героїв”.

Зробити це, за словами Довжик, передбачено в межах прийнятої на крайній сесії міськради “Програми підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх родин та родин загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників та Захисниць України на 2023-2026 роки” (у напрямку “участь у створенні меморіальних зон, пам’ятних дошок, місць вшанування, зокрема парків, скверів, музейних експозицій загиблим Захисникам і Захисницям України”).

– “Парк Героїв”, ми сподіваємось, буде тим місцем, яке буде нагадувати містянам та гостям міста, що є ті люди, які поклали своє життя за нас з вами. Але він задумується саме як парк відпочинку, а не меморіальна зона, куди треба прийти, посумувати і поплакати, згадуючи загиблих. В нашій уяві, …коли в парку гулятимуть дорослі чи діти, то вони бачитимуть дерева, на яких певним чином позначено, що воно було висаджено в пам’ять про загиблого вінничанина. …Імена відкарбовуватимуться в пам’яті людей і ми вважаємо, що це один з найвдаліших варіантів, як поширити таку інформацію, – розповідає пані Марія.

Наразі створення парку перебуває на початковому етапі – потенційне місце для парку мають дослідити фахівці (орієнтовно – навесні) із залученням громадськості. Дослідження має допомогти визначити, де саме можна висаджувати нові дерева, а де – потрібно почистити старі рослини.

Разом з тим, у парку, як зазначає Довжик, планується встановити місця для сидіння та створити доріжки для бігу та прогулянок. Після дослідження планується конкурс проєктів для облаштування парку. Однак директорка “Ветеранського простору” наголошує, що в процесі створення парку враховуватимуть думку родин загиблих.

Також згаданою програмою передбачено створення “Єдиного вікна”. Так, документ передбачає “соціально-психологічний
супровід сімей Захисників і Захисниць України, членів їх родин та родин загиблих (померлих), безвісти зниклих за особливих обставин Захисників та Захисниць України які опинилися в складних життєвих обставинах, зокрема створення системи надання допомоги у формі “єдиного вікна” чи подібних систем “.

“Єдине вікно”, за словами Довжик, має допомогти спростити систему комунікації ветеранам чи родинам полеглих з установами та закладами, які потрібно було б відвідати для вирішення тих чи інших юридичних питань – отримання певного статусу, внесення до реєстрів, подання інформації до певного органу  тощо.

– Ми хочемо, аби все було якомога простіше і на всі “побутові” питання людина могла отримати відповіді в одному місці, – зазначає Марія Довжик.

Разом з тим, за її словами, наразі конкретна процедура функціонування “Єдиного вікна” для військових та ветеранів поки не визначена.

Також у “Ветеранському просторі” створили довідник для військових з відповідями на найбільш актуальні питання, що виникають у мобілізованих осіб. Наприклад, з нього можна довідатись, що таке територіальна оборона, хто може отримати статус учасника бойових дій та які є підстави для звільнення з військової служби.

 

 

Перший наклад такого довідника-посібника – 1000 штук, однак у “просторі” зазначають, що його вже роздали військовим частинам, які базувались на Вінниччині, а також окремим військовим на передовій. Та Марія Довжик сподівається, що такі довідники видаватимуть й надалі – щоразу доповнюючи їх актуальною інформацією.

Разом з тим, електронну версію посібника, а також детальнішу та більш юридично спрямовану інформацію зі згаданих та інших питань можна знайти на сайті “Ветеранського простору“.

Також директорка зазначає, що “Ветеранський простір” безкоштовно надає:

– послуги з фізичної реабілітації (як в спеціальному кабінеті ветеранського простору, так і за місцем проживання ветеранів (у випадку маломобільності захисника));

– послуги психологічної допомоги (дорослим та дітям);

– первинну правову допомогу;

– підтримку в межах груп підтримки (для родин полеглих захисників, для дружин полеглих захисників, для батьків полеглих, для тих, хто чекає воїнів з війни та для дітей).

Крім того, цього року також плануються  заходи з допомоги ветеранам зі створення власної справи.

“Ветеранський простір” розташований за адресою: (м. Вінниця, вул. Єрусалимка, буд. 8), тел. +380679594065.

Email: [email protected]

Фото автора

Ілюстративне фото – Винниківський вісник

Читайте також: Понад 800 предметів експозиції та зміни в тематичній концепції: у Вінниці триває підготовка до відкриття “Музею Мужніх”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.