В Україні стартував благодійний проєкт “Міць.Українська кам’яна”, мета якого – зібрати кошти на формування флотилії дронів-камікадзе для Головного управління розвідки. Кошти збирають з продажу спеціальної партії солі, видобутої в шахтах Соледара.
Як йдеться на Telegram-каналі Міністерства цифрової трансформації України, проєкт до річниці повномасштабного вторгнення започаткували фандрейзингова платформа “UNITED24” та “Артемсіль”.
Довідково: За час роботи через фандрейзингову платформу “UNITED24” вже вдалось зібрати понад 287 млн доларів з більш ніж 110 країн.
Як зазначають на сайті “UNITED24”, у квітні 2022 року через російські обстріли в шахтах Соледара вперше з часів Другої світової війни перестали видобувати сіль. Цехи величезного підприємства “АРТЕМСІЛЬ” згоріли, обладнання було знищене, будівлі зруйновані, а понад 2500 людей, чиє життя було нерозривно пов’язане з містом на Донеччині, залишили свій дім.
Як наслідок, влітку 2022 року пачка “АРТЕМСОЛІ” зникла з полиць великих продуктових мереж. Але сама сіль із шахт Соледара — вціліла. На сьогодні вдалося знайти 20 тонн “АРТЕМСОЛІ”, які розділили на 100 000 символічних пачок. Вартість пачки зі спеціальної партії — 500 гривень. Увесь прибуток — 465 гривень з кожної пачки — буде направлений на формування флотилії дронів-камікадзе для ГУР, щоб, як зазначають на платформі, усі українські міста були звільнені від окупантів якомога швидше. Придбати пачку “Української міці” можна в мережі “Сільпо” та на сайті “Rozetka”.
Важливо: Продаж та доставка лімітованого накладу “АРТЕМСОЛІ” можлива лише в Україні. За повідомленням, сіль визнана стратегічним продуктом, наразі її експорт в будь-якому вигляді заборонено.
Відомо, що ілюстрацію для упаковки спеціальної партії “АРТЕМСОЛІ” створив український дизайнер Артем Гусєв.
Довідково: За повідомленням “UNITED24”, поклади солі на Донеччині майже невичерпні: за 141 рік видобутку запаси зменшилися приблизно на 3%. До весни 2022 року підприємство повністю закривало потреби України в солі. За 2021 рік “АРТЕМСІЛЬ” виробило 1,9 млн тонн солі.
Сьогодні ж “АРТЕМСОЛІ” не знайти на полицях крамниць у фірмовому пакованні. Оригінальний макет знищений, а папір, який закуповували, зокрема, у Рубіжанського картонно-тарного комбінату, недоступний через тимчасову окупацію області.
Ілюстративне фото – з Telegram-каналу Мінцифри, фото шахти – з сайту “UNITED24”
Дякуємо!
Тепер редактори знають.