Про роботу на кухні по 20 годин на добу і приготування з любов’ю їжі для побратимів: історії військових кухарів “Круглого” та “Джонса”. ВІДЕО

15:19
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Віталій та Олександр до повномасштабного вторгнення були успішними бізнесменами, однак після 24 лютого вимушені були стати до лав тероборони та наразі намагаються створювати “магію” домашньої їжі для побратимів. Хлопці розповідають, чому важливо готувати з любов’ю та чому думки про легкість перебування на кухні – хибні.

Відповідне відео про Віталія “Круглого” та Олександра “Джонса” опублікувала 120 бригада територіальної оборони ЗСУ.

У відео Віталій “Круглий” розповідає, що ще до повномасштабного вторгнення деякий час працював на кухні, але потім, незадовго до 24 лютого, з Олександром вони запустили проєкт з продажу будівельних матеріалів. Однак війна зруйнувала ці плани.

“Круглий” розповідає, що коли 24 лютого почалось повномасштабне вторгнення, спершу не знав, що робити. Але згодом з ним сконтактував його товариш Олександр, який наразі має позивний “Джонс” та запропонував допомагати військовим. “Круглий” розповідає, що це було досить непросто зробити, адже була велика кількість людей, які хотіли захищати країну. Так, зрештою, хлопці записались до штабу кухарями.

– Ми зустріли нашого спільного знайомого, який поскаржився:”Круглий”, а ми тут сухом’ятку їмо. Треба нормальне харчування налагодити”. І нас взяли, – доповнює “Джонс”.

Спершу доводилось працювати часом по 20 годин на добу та майже не спати. В якийсь момент в сусідній частині знайшли ворожі маячки, тож “Джонс” і “Круглий” перебрали кухонне приладдя та продукти, аби запобігти схожій ситуації.

– Смачно поїв – ніби вдома побував. Ми знаємо, що коли ти готуєш з любов’ю, то воно по-іншому сприймається – коли люди бачать, що ми стараємося і не просто виконуємо свої обов’язки, як кухарі, а є ще й психологічний момент. Бо всі сумують за домашньої їжею, тож ми намагаємось, щоб всі були задоволені, – розповідають “Джонс” з “Круглим”.

Серед основних страв – класичний український борщ, розсольник, щавлевий борщ, овочевий, рисовий, гречаний супи, суп з локшиною, каші, страви з картоплі, страви з м’яса – курячого чи свинини, риба.

“Джонс” ділиться, що кухарем бути непросто і, якби йому запропонували таку роботу в цивільному житті, навіть з хорошою зарплатнею, – не погодився б.

 

– Це все виглядає ніби просто, але саме готування їжі – це як верхня частина айсберга. А є ще підготовка, прибирання, миття, заготовка, постійна зміна локацій та різних умов. Це дуже важко (фізично – авт.) і важко психологічно, – зазначає Олександр.

Хлопці вірять в перемогу України та готові її наближати всіма силами. “Якби мені сказали приготувати чогось дуже-дуже багато, я б готував стільки, скільки потрібно – аби наблизити перемогу і повернутися додому”, – розповідає Віталій.

Зображення – з відео 120 бригади територіальної оборони ЗСУ