Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, яким затверджується модель цьогорічного вступу до закладів вищої освіти. Процедура відбуватиметься у вигляді вступного випробування у форматі удосконаленого Національного мультидисциплінарного тесту з двома обов’язковими предметами – українською мовою та математикою.
Про це повідомляється в телеграм-каналах МОН, народного депутата, голови комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака та йдеться в тексті законопроєкту.
Зазначимо, що раніше МОН представило таку модель вступу до навчальних закладів:
Тоді це викликало дискусії в суспільстві, зокрема, через те, що історія України перестала бути обов’язковим предметом при здачі НМТ. через це законопроєкт не змогли прийняти в першому читанні. Однак зрештою, як зазначає Бабак та йдеться в порівняльній табличці законопроєкту, сутнісних змін не внесли.
Так, НМТ цьогоріч випускники складатимуть в один день. Тест міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові предмети: українська мова і математика.
Крім того, на вибір вступника один предмет: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія. Загалом для складання тесту буде відведено 180 хвилин.
Як повідомлялось раніше, також заплановані дві сесії НМТ: основна і додаткова. Основна проходитиме у червні, додаткова – у червні – липні. У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії.
У МОН вказують, що надважливо, що тестування відбуватиметься протягом одного дня.
– Це суттєво зменшує безпекові ризики учасників НМТ (час на перебування у тимчасовому екзаменаційному центрі, доїзд до нього і від нього), спрощує організацію, скорочує витрати держави та учасників тощо, – йдеться в повідомленні.
Графіка з телеграм-каналу Сергія Шкарлета
Ілюстративне фото – НУШ
Дякуємо!
Тепер редактори знають.