У Вінницьку міську раду передали Вифлеємський вогонь Миру. Всі охочі зможуть запалити свічку від лампадки до Водохреща.
Як повідомляє Вінницька міська рада, передали її представники вінницького осередку Пласту. Зазначено, що головна мета щорічної акції – поширення благодатного вогню з місця народження Ісуса Христа до всіх, хто його потребує. Він символізує світло, добро та надію.
Завдяки такій різдвяній ініціативі, ми маємо можливість доторкнутись до різдвяного вогню, доторкнутись серцем, до того місця, де сталася найважливіша подія – народження Ісуса Христа. Ми вдячні представникам організації «Пласт» за те, що вони традиційно, з року в рік, привозять Вифлеємський вогонь до Вінниці. Ви несете не просто свічку, не просто вогонь, ви несете – надію, а це найважливіше, що сьогодні потрібно для нашої країни – це надія і непохитна віра у найближчу Перемогу світла над темрявою. Нехай світло та тепло Вифлеємського вогню зігріває серця та душі усіх у цей непростий час, – каже заступник директора департаменту культури Вінницької міської ради Олексій Циганков.
Так, світло з міста Вифлеєму, з храму Різдва Христового, з рук у руки мандрувало до пластунів України.
Ця акція – це як благодійний крок, аби донести Вогонь тим, хто зараз не може святкувати Різдво вдома, і тим, хто його потребує, адже – це іскра добра, любові й тепла. Найголовніше, що сакральність цього вогню не втрачається навіть, коли його задмухати і запалити свічку знову, – розповідає міська координаторка Акції Вифлеємського вогню Миру Анна Бояновська.
За словами координаторів Пласту, за давньою традицією кожна віруюча українська родина на Різдво запалює свічку і цей рік не стане винятком.
Окружний координатор Акції Вифлеємського вогню Миру Віталій Варга розповів, що вогонь також передавали військовослужбовцям Вінниччини.
Від 1988-го щороку українські пластуни перебирають Вифлеємський вогонь від польських скаутів на митному переході і поширюють його по всій Україні. Цього року передача відбулась від скаутів Словаччини, а в кожне місто і село вогонь потрапив залізничними шляхами.
Вперше вогонь до України потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли вогонь передали в Україну на митному переході. Вифлеємський вогонь символізує тепло, мир, злагоду і сподівання. Його заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.
Фото – Вінницька міська рада
Дякуємо!
Тепер редактори знають.