У “Вінницяобленерго” розробляють схеми почергового відключення будинків, які розташовані на лініях до підприємств критичної інфраструктури. Крім того, енергетики попереджають, що поточний режим відключень (за такого ж стану енергосистеми) буде існувати, вірогідно, до весни.
Про це повідомив очільник “Вінницяобленерго” Андрій Поліщук в ефірі радіо “Місто над Бугом”. Зокрема, найцікавішими темами були такі:
Про ремонтні роботи під час відключень та позапланові відключення
“Наразі ремонтні відключення не відбуваються. Тобто наразі ремонти відбуваються під час дії графіку погодинних відключень. Коли якась черга споживачів відключена, на їхніх лініях відбувається ремонт”, – зазначив Поліщук.
“Якщо казати про Вінницьку область, то на сьогодні ми можемо брати повний обсяг (ймовірно, електроенергії – авт.). Але іншим областям не вистачить. Тому і регулюється цей процес – нам доводять певні ліміти, ми маємо в них бути.
…Зараз вже Укренерго доводить ліміти на день і на ніч. Але, наприклад, позавчора (матеріал був опублікований 9 грудня) довели нам ліміт, а вранці відключилась, здається, Хмельницька АЕС – з’явився дефіцит в системі. Відповідно, прийшла команда ввести ще одну чергу (для відключення – авт.), зняти ще 100 МВт. Було багато нарікань: “чому вчора збився графік?”. Тому що “не вгадало” Укренерго – буває таке…”
Про необхідність економити та “соціальну рівність”
“…Споживачі Вінницької області розділені на, назвемо так, чотири частини. Це ті три черги, про які ми всі знаємо, і четверта – ті, на які “тикають пальцем” і кажуть, “чого їх не відключають?”. Це критична інфраструктура або лінії, які живлять критичну інфраструктуру – лікарні, пологові будинки, водоканали тощо.
…Ми зараз оптимізуємо цю схему – щоб підприємства критичної інфраструктури живились з різних джерел, а ми переключали ці джерела. Кожне підприємство має як мінімум дві лінії (живлення – авт.) Тож ми вже розробляємо схеми, аби … чередувати тих, хто “сидить” на лініях критичної інфраструктури. Будемо якось соціальну рівність забезпечувати, оскільки вже меми ходять в інтернеті: “питання не в тому чому в мене немає світла, а чому в сусіда є”.
“…Можна всім обмежитись (у споживанні електроенергії – авт.) настільки, що не потрібно буде відключень робити. Ми працюємо над цим – займаємося з підприємствами. Багато підприємців приходять до мене з керівниками місцевих органів влади. Наприклад, якщо умовно все село працює на заводі, то люди пропонують на робочий час включати світло на завод і вимикати в селі, а потім зробити навпаки. Ми погоджуємось.
…Якщо, наприклад, відключена перша черга споживачів, а друга і третя включені, то, якщо ці черги будуть економити обсяг електроенергії, необхідний для першої, то нікого не будуть відключати”.
Про перспективи відновлення системи
“Перспективи прості – звикаємо до того, що є, а весною поговоримо. Це вже режим, з яким нам поки жити. Пошкоджені трансформатори – унікальні споруди. Вони виконуються під замовлення. Термін виготовлення – від шести місяців. В світі є з десяток-два заводів, які їх виготовляють.
Якщо казати, про літній режим (споживання електроенергії – авт.), то наша система в теперішньому стані напевне б його витримала без особливих обмежень, стандартно. В зимовому режимі неможливо передати цю потужність, треба обмежуватись”.
Фото з архіву
Дякуємо!
Тепер редактори знають.