У “Вінницяоблводоканалі” відповіли на найпоширеніші запитання до підприємства від містян

15:18
Become a Patron!

У “Вінницяоблводоканал” відповіли на найпоширеніші запитання вінничан до підприємства, зокрема: чому після появи світла тривалий час немає води, чому на початкових поверхах вода з’являється раніше та чи можуть допомогти генератори.

Як повідомляє “Вінницяоблводоканал”, на аварійно-диспетчерську службу надходив запит “чому немає води?! То й що, що немає світла?”. Та спеціалісти зауважують, що водопровідні станції обслуговують потужні насоси, які працюють на електриці. Тому коли зникає світло, зупиняються насоси і зникає вода.

“А чому світло ввімкнули 5 хв тому, а води іще немає?”. Тут додають, що через відсутність електроенергії зупиняється водопровідна станція і вода з мереж “тікає”, а самі мережі наповнюються повітрям. Аби запустити воду в мережі, варто спочатку спустити повітря. Цей процес може тривати вісім годин і більше. Так, 23 листопада бригади впоралися за п’ять годин.  

“Чому у моїх сусідів на 3-му поверсі є вода, а в мене на 9-му немає?!”. Це об’єктивний технічний процес, коли вода не може піднятися так високо сама собою. Їй допомагають у цьому станції підкачки води, які є в усіх багатоповерхових будинках. “Вінницяоблводоканал” подає воду в мережі під робочим тиском і цього вистачає до 3/4-го поверхів, а далі на поміч йдуть станції підкачки. Водночас через перебої з електропостачанням щось могло піти не так і в роботі цих станцій. Поцікавитись цим питанням можна в Управителя вашого будинку.

На питання “якщо місто буде знеструмлено, чи можуть генератори “витягнути” головну водопровідну насосну станцію у випадку” спеціалісти комунальної служби відповідають не можуть.

Вони наводять у приклад наступну ситуацію:

– Вода в кранах вінничан починається зі **станції першого підйому**: мегапотужні насоси цієї водопровідної станції піднімають воду з річки Південний Буг (100 тисяч м куб щодня) і подають на очищення. Станція І підйому має високовольтне обладнання: про які саме потужності йдеться, не говоримо через нерозголошення інформації у воєнний час. Хоча б для того, аби запустити насоси на станції І підйому, підняти з річки воду, подати її на очищення та накопичити в резервуарі чистої води, потрібно два генератори потужністю 600 кВт кожен. Цього вистачить, щоб зібрати воду в резервуарах чистої води, механічно наповнити водою спеціальний транспорт, а потім організувати адресне підвезення містянам.

Зазначено, що “два генератори потужністю 600 кВт кожен – це понад вісім мільйонів гривень в залежності від модифікації”. І на підприємстві додають, що наразі таких коштів немає. Водночас це питання вирішується у співпраці з обласною військовою адміністрацією.

Проте “Вінницяоблводоканал” має генератори менших потужностей. Їх активно використовують на водопровідних та каналізаційних насосних станціях в залежності від потреби та відповідно до потужності. Крім цього, за кошти, виділені міською та обласною радами, вдалось закупити та очікується поставка додаткових генераторів.

– Запустити воду в мережі міста, щоб вона була у кожного і на 1, і на 5 та 9 поверхах за умов відсутності електроенергії – на таке наразі не здатен ЖОДЕН генератор!!! А якщо хтось “експертно” заявляє вам інакше, значить, свідомо чи ні, але вас вводять в оману, – додають у дописі. 

Ілюстративне фото – Pixabay,

фото – скріншот “Вінницяоблводоканал” у Facebook

Читайте також: Ремонтні роботи комунальних служб: де у Вінниці 29 листопада тимчасово не буде води чи світла

Читайте також: “Вінницяобленерго” попереджає про відключення світла 29 листопада. ГРАФІК

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.