Сьогодні, 12 травня, близько 300 майбутніх вінницьких медиків перевіряли за американськими стандартами освіти.
Аби визначити рівень підготовки українських лікарів, до України приїхала директорка американської тестової програми IFOM (International Foundations of Medicine (Міжнародні основи медицини) Елізабет Галахер та та директорка Центру тестування при МОЗ України Ірина Булах.
Разом із вінницькими студентами сьогодні також перевіряли підготовку майбутніх лікарів ще у 17 вищих навчальних медичних закладах України. Зазначимо, що тестова програма у світі діє з 2007 року, однак до України цьогоріч дісталася вперше.
Власне, тестування українських студентів за американськими стандартами було ідеєю очільниці Міністерства охорони здоров’я Уляни Супрун, аби перевірити, наскільки знання, отримані в українських медичних університетах відповідають світовим стандартам. Для перевірки обрали саме американські тести, тому що єдиної європейської системи досі не існує.
Як розповіла Ірина Булах, це тестування в першу чергу спрямоване перевірити не стільки знання студентів, скільки саму систему навчання від Міністерства.
- Сьогодні проводиться перший в України міжнародний іспит IFOM з основ медицини. Його мета – визначити наскільки якісно ми готуємо студентів, – розповіла Ірина Булах. – За результатами цього іспиту ми зможемо подивитися, які є проблеми саме у підготовці наших студентів, як це виправити і зробити так, щоб українські випускники виглядали однаково підготовленими з випускниками інших країн. Вінницький медичний університет обрали тому що він є одним із провідних медичних вишів, а за результатами українського медичного ліцензійного іспиту демонструє одні з кращих результатів. В цьому іспиті бере участь майже половина випускників усієї України – 3000 студентів. Вони були рандомно обрані, списки були надіслані до вищих навчальних закладів. Студенти погодилися із тим, що братимуть участь у такому експерименті. Однак це все було добровільно – нікого не примушували.
Спеціально для українських випускників завдання переклали українською мовою в США. Студентам заздалегідь могли повідомити лише теми, які перевірятимуть. Крім того, Ірина Булах зазначила, що МОЗ має бажання влаштувати таку ж перевірку для всіх наступних випускників 2018 року.
За словами Елізабет Галахер, разом з українськими студентами таке ж тестування сьогодні здавали студенти у різних країнах світу, на чотирьох континентах. У найближчі роки таку перевірку знань можуть запровадити у Казахстані, Польщі та Франції.
- Якщо є хворий, то немає значення звідки лікар – Америки, Німеччини чи України. Необхідно поставити правильний діагноз і має бути один стандартний підхід до лікування. З наших студентів ніхто спеціально не готувався до американських тестів, але ми побачимо, як наші випускники впораються з цією задачею, – розповів ректор ВНМУ Василь Мороз.
Перед початком тестування у холі університету було незвично спокійно. Ми не побачили жодного студента, який би нервово переглядав власні нотатки чи підручники. Майбутні медики зізнавалися, що мали змогу підготуватися, хоча американські тести відрізнялися від українських.
- Університет нас завчасно повідомив про таке тестування. Сьогодні буде десь 120-160 завдань, звичайно, ми хвилюємося. Зараз у нас один тест за одним і готуватися потрібно до всіх, тим більш що цей тест для нас новий, але університет пішов нам на зустріч та зменшив кількість навчальних годин, щоб ми мали змогу трохи підготуватися, – розповіла студентка шостого курсу Світлана Мельниченко.
- Є розуміння того, що ці тести вже міжнародно визнані. Звичайно, тут новий тип питань та відповідей, готуватися було непросто, але цікаво. Ми дійшли до шостого курсу, у нас вже є база знань і кожен студент медичного університету має орієнтуватися в тому, що вчив. Адже в кожній країні ті ж люди, ті ж захворювання та препарати, тому головне було заспокоїтися та налаштуватися на краще, – розповів Микола Мельниченко.
Після реєстрації всіх студентів розмістили у декількох аудиторіях, а викладачі університету дістали запаковані тестові завдання. Після проведення цього американського іспиту, результати будуть знову запаковані та відправлені до США, де їх перевірять та проаналізують. Лише після цього їх надішлють назад до Міністертва охорони здоров’я.
Як розповіли організатори тестування, для студентів іспит не матиме наслідків, адже він має виключно моніторинговий характер. Певні наслідки вже будуть для медичної освіти України, адже можна буде поглянути на наших випускників у міжнародному порівнянні.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.