Сьогодні, 3 листопада, у Вінниці презентували гастрономічно-туристичну мапу міста “Смачна Вінниця”. Видання має допомогти туристам та вінничанам скласти маршрут по закладах зі стравами подільської кухні, кулінарними творіннями з вишнею, а також підібрати заклади, які є безпечнішими під час тривоги.
Загалом до мапи увійшли 38 закладів гостинності (ресторанів, барів та кав’ярень), а також позначення туристичних об’єктів (пам’яток архітектури, цікавих атракцій та музеїв).
Так, на мапі можна знайти, наприклад, Миколаївську церкву, Замкову гору, Психоневрологічну лікарню ім.Ющенка та інші туристичні атракції міста.
До гастрономічного списку потрапили, зокрема, артпаб “BeefEater”, ресторани “Georgian Factory”, “NUMO”, історичний паб “Кінь у протигазі”, “Улич alt food” та інші. Щодо кожного такого закладу є коротка інформаційна довідка – з адресою, контактами та назвою страви спеціалітету (від дерунів з вершково-грибним соусом до сирників у шоколадно-кокосовому соусі).
– Страви спеціалітету кожного закладу зовсім різні і є на будь-який смак – і м’ясоїдам, і любителям риби чи солодощів та автентичної кухні. …І що дуже цінно – ми спонукаємо вінничан досліджувати інші частини міста, тому що чи не вперше ми змогли на туристичній мапі помістити всю Вінницю. …Тож якщо людина живе, наприклад, на лівому березі, вона може поєднати прогулянку, скажімо, на Вишеньку, Слов’янку чи в парк, з відвідуванням цікавих закладів, – розповів Олександр Вешелені, директор департаменту маркетингу міста і туризму Вінницької міської ради.
Крім того, є біля назв деяких закладів і спеціальні позначки – з вказівкою, що у них є, наприклад, страви подільської кухні (зокрема, борщ на вишні, вінницьке сало, зіньківська ковбаса чи картопля по-уланівськи) або ж страви з вишнею – гастрономічним символом Вінниччини. Крім того, позначки можуть підказати, який заклад можна використати як тимчасове укриття.
Надрукували мапу накладом в сім тисяч примірників коштом вінницького бізнесу (який, зокрема, представлений на зворотному боці мапи). Розповсюджуватимуть карту безкоштовно – 17 ресторанів та готельно-ресторанних комплексів (які оплатили наклад), п’ять найпопулярніших готелів, сім музеїв, Подільський зоопарк, Вінницький планетарій, релаксосховище “Без хвиль”, чотири хаби та громадських простори у центрі міста, а також клієнти Офісу туризму Вінниці (зокрема й п’ять гідів). Початок розповсюдження стартує уже від завтра.
Крім того, наразі мапа доступна на туристичному сайті міста Вінниці в PDF-форматі (ТУТ), а в майбутньому планується інтегрувати гастромапу до електронного додатка.
Розробкою видання займався департамент маркетингу міста та туризму спільно з КП “Офіс туризму Вінниці” та ГО “Вінницька асоціація гостинності ХлібСіль”. Розробили мапу в межах проєкту “Вінницький стандарт гостинності” (ВСГ).
Фото Зорини Гаджук
Дякуємо!
Тепер редактори знають.