Оновлено: 28 Жовтня 2022, в 17:26
На правах реклами
Викривлення хребта – досить поширене захворювання в учнів. Багатогодинне сидіння за комп’ютером під час навчання може стати, як причиною деформації, так і призвести до більш серйозних захворювань. Тому проблема лікування та профілактики сколіозу у школярів сьогодні не тільки актуальна, а й дуже важлива. Як запобігти операції та прогресуванню хвороби сьогодні розкаже лікар фізичної реабілітаційної медицини, шрот-терапевт Вдовиченко В’ячеслав Юрійович.
Сьогодні проблема порушення постави у дітей стає як ніколи актуальною, після шести годин онлайн-уроків, школярі продовжують сидіти за гаджетами: робити домашнє завдання, грати в ігри, спілкуватися з однолітками, дивитися відео. При цьому часто у дітей відсутні спортивні гуртки та фізична культура в школі, які були за мирного життя. Тож при таких умовах дуже складно вберегти дитину від формування сколіопатичної постави.
Рівна постава = звичка.
Запорука успіху – бажання батьків та дитини, а також системність та зусилля у зміцненні так званого м’язового корсета. При правильно організованому режимі, раціональному фізичному навантаженні, включенні в режим дня елементів лікувальної гімнастики, збалансованому харчуванні у дитини формується нормальна постава.
Найважливіше – вчасно звернутись до фахівців.
Найгірше, що можна зробити на початкових етапах порушення постави – це пустити все на самоплив і розраховувати, що проблема пройде сама собою. Визначити порушення постави можна самостійно. Перш за все, Ви повинні звернути увагу на такі основні ознаки сколіозу:
– одне плече трохи вище за інше;
– “випирає” одна з лопаток;
– одна рука ближче до тіла, ніж інша;
– при нахилі вперед помітна кривизна хребта;
– різні кути талії.
Сколіоз – це серйозно.
Не варто забувати, що сколіоз – не лише косметичний недолік, а й потенційні порушення роботи всього організму. Вони розвиваються при вираженій мірі деформації хребетного стовпа. Пацієнт може зіткнутися з:
– формуванням горба;
– неврологічними розладами;
– порушенням роботи внутрішніх органів;
– дихальною недостатністю;
– вираженим болем через м’язові проблеми;
Своєчасна діагностика та лікування захворювання дозволять уникнути цих наслідків.
Лікування ідіопатичного сколіозу.
Ідіопатичний сколіоз – це складна, комбінована хвороба. Достеменно невідомо причини його виникнення. Є багато теорій, які постійно вивчаються. При лікуванні важливо сформувати відповідний тип дихання та ефективну фізичну активність.
Центр реабілітації хребта та суглобів Аксіс використовує комплексний підхід до лікування сколіопатичної постави. Фахівці підбирають індивідуальну програму відновлення, враховуючи ступінь викривлення, суміжні захворювання та вік дитини.
Однією з основних методик, яка входить в комплекс лікування, є SCHROTH-ТЕРАПІЯ, яка визнана «золотим стандартом» – консервативного лікування сколіозу. Вона впливає на тонус мускулатури, дає суттєвий косметичний ефект, а головне, навчає контролю над власним тілом і виробляє правильну поставу.
Головна ціль вправ ЛФК по методиці Катаріни Шрот – стримати прогресуюче викривлення хребта унаслідок сколіозу, а також виправити м’язовий дисбаланс, зменшити кут деформації, усунути зовнішній косметичний дефект.
Сколіоз являється важким, швидко прогресуючим захворюванням, тому при перших його проявах важливо звернутись до профільного спеціаліста.
Дізнатися відповіді на всі запитання
та записатися на прийом можна за телефонами:
+38 (067) 100 15 88
+38 (093) 100 15 88
+38 (099) 100 15 88
Фото надано Центром реабілітації хребта та суглобів Аксіс
Дякуємо!
Тепер редактори знають.