Станом на 5 травня до міської ради надійшло лише сім оформлених проектів, котрі мають намір взяти участь у цьогорічному конкурсі “Бюджет громадських ініціатив”. З них один проект вочевидь буде відхилено, позаяк він значно перевищує гранично допустимий обсяг фінансування для великих проектів.
Про це сьогодні під час прес-конференції у Вінницькій міській раді повідомив заступник міського голови Владислав Скальський.
З його слів, серед поданих проектів три підпадають під визначення малих проектів (фінансування в межах 200 тисяч гривень), інші три – це великі проекти (розмір бюджету до 1 мільйона гривень).
“Я поцікавився, як надходять проекти цього року від вінничан. Виявилося, що у минулі роки основна маса проектів надійшла протягом останніх днів. Але ми маємо розуміти, що до таких речей потрібно готуватися ретельно, це не хвилинна і не годинна справа тож я закликаю активізувати зусилля тих хто планує подавати проекти, не відтягуйте до останнього моменту”, – сказав Скальський та висловив сподівання, що вінничани використають наступні “довгі” вихідні зокрема і для такого “соціального навантаження”.
Заступник міського голови зазначив, що процес написання проектів на “Бюджет участі”, насправді, не надто складна річ: “Якщо користуватися формою, створеню на сайті міською ради, насправді в цьому немає нічого складного”. Окрім того п. Владислав повідомив, що невдовзі буде організована зустріч між авторами проектів та експертів, котрі допоможуть скоригувати вже підготовлені проекти, зокрема що стосується їхньої кошторисної частини.
ПИСАТИ ПРОЕКТИ ДОПОМОЖУТЬ ЕКСПЕРТИ
“Така зустріч відбудеться 13 травня (це субота, але робочий день) з 10-ої по 13-ту годину у приміщенні Центру підліткових клубі “Універ” (вул. Соборна, 91). Там буде надана вся необхідна консультаційна та експертна допомога”, – пообіцяв заступник міського голови.
У Вінниці передбачено два шляхи, аби подати проект на “Бюджет громадських ініціатив”: перший шлях – заповнення відповідного формуляру із сайту міськради, що потім надсилається на відповідний імейл. Другий шлях – заповнення заявки у “Прозорих офісах”.
Прийом заявок триває з 1 квітня до 15 травня включно, загалом 45 днів. Кожен громадянин може бути автором двох проектів: одного “великого” та одного “малого”. Цьогоріч міська влада розширила перелік тих, хто може стати автором проекті: відтепер це можуть бути не лише вінничани, а будь-який громадянин України, котрий досяг 16-річного віку.
Кожен проект на етапі заявки повинен мати підтримку щонайменше 10-ти осіб. Голосування за проекти розпочнеться 1-го жовтня і триватиме до 10-го жовтня включно.
ПРОЕКТИ ЗБИРАТИМУТЬ ПО ВСІЙ КРАЇНІ
“Цього разу ми дозволили подавати проекти усім громадянам України, котрі мають паспорти, однак голосувати за проекти, як і раніше, зможуть лише вінничани”, – повідомив Скальський. З його слів, це дозволить збагатити проектні пропозиції ідеями та досвідом, привнесеними з інших міст та країн.
Відповідаючи на запитання щодо тематики вже поданих проектів, заступник мера зазначив, що цього разу – принаймні станом на зараз – проекти від шкіл та дитсадків вже не становлять абсолютну більшість: наразі подібний проект поданий лише один. “Що стосується особисто моїх вподобань, то хотілося би, звісно, аби ці проекти стосувалися розвитку певних міських зон, тобто були прив’язані до геолокації. Це обєднує людей, привязує їх до територій, на яких вони живуть і якнайкращим чином демонструє загальну ідею нашого конкурсу: “Будуємо Вінницю разом”, – вважає Владислав Скальський.
ЗУПИНИТИ “ХЛОПЧИКА З ПЕРМАНЕНТНИМ МАРКЕРОМ”
Окрему частину прес-конференції заступник мера присвятив питанню вандалізму на вже реалізованих проектах, створених не лише в рамках “Бюджету участі”. З його слів, подібні випадки вже неодноразово траплялися на “свіжому” проспекті Космонавтів, на набережних і ще багато де по місту.
“Я не можу повірити, що і прийняти, що на подібні речі здатна людина, котра зріла в серці та голові. Зрештою, будь який вінничанин, котрий відчуває себе вінничанином”.
За словами Скальського, у переважній більшості випадків йдеться про дітей, які таким чином і за допомогою маркерів виражають власну творчість. “Я часто гуляю з донькою містом, їжджу на велосипеді. Вона вже доросла і часто в мене запитує: що це за написи, що вони означають? Я мушу їй ці речі пояснювати і сподіваюся, що вінничани не проходитимуть повз таких ситуації, і, побачивши такого “хлопчика з перманентним маркером” – зупинять його.
Окрім того Владислав Скальський повідомив, що у випадку високої активності громадян і великої кількості проектів, міська рада може розглянути можливість збільшення фінансування “Бюджету громадських ініціатив”. Також цьогоріч мають удосконалити систему голосування з огляду на помилки і досвід попередніх років.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.