Верховна Рада України підтримала законопроєкти №7273-д та №7459, які, відповідно, передбачають заборону російської музики в українських медіа та громадському просторі, а також заборону імпорту та розповсюдження книг й іншої видавничої продукції з росії, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі.
Про це на своїх Telegram-каналах повідомляють голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк та депутат від “Голосу” Ярослав Железняк. Деталі ухвалених законопроєктів також розповів депутат від “ЄС” Олексій Гончаренко.
За інформацією Железняка, заборону російської музики підтримали 303 народні депутати. Заборону на імпорт видавничої продукції – 306 депутатів.
Варто зазначити, в проєкті щодо заборони російської музики є пункт щодо визначення переліку російських виконавців, які засуджують агресію проти України, та визначення механізму його формування. Згідно з текстом законопроєкту, музика таких росіян не заборонятиметься. Не заборонятимуться і гастролі. Визначатиме перелік таких виконавців СБУ.
Загалом, за повідомленням Гончаренка, законопроєкт передбачає:
– заборону на публічне виконання музики, яку виконує співак чи співачка, які є або були у будь-який період після 1991 року громадянином держави, визнаної Радою державою-агресором, за винятком колишніх громадян держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора;
– запровадження переліку музичних виконавців росії, які засуджують агресію проти України, та визначити механізм його формування;
– збільшити до 40% частку пісень державною мовою на радіо;
– збільшити до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач державною мовою;
– заборонити проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці, які є громадянами держави-агресора, окрім тих, які внесені до вищезгаданого Переліку;
– заборонити відтворювати в салоні автобусу музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку (передача звуку може здійснюватися на індивідуальні навушники пасажирів, а на салон – лише під час нерегулярних перевезень за згодою всіх пасажирів), а також заборонити відтворювати музику в салоні таксі без згоди всіх пасажирів.
Щодо другого законопроєкту, то, за повідомленням Гончаренка:
– Для видань, виданих мовою держави-агресора, що ввозяться з інших країн, запроваджується дозвільний порядок ввезення, який досі діяв для видань, що ввозяться з рф.
– Забороняється випуск, ввезення, розповсюдження в Україні книжкових видань, що містять твори авторів – громадян рф. Ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 1 січня 2023 року.
– В Україні з 1 січня 2023 року книги видаватимуться і розповсюджуватимуться державною українською мовою, мовами корінних народів України і офіційними мовами ЄС.
– Книги іншими мовами можуть видаватися і розповсюджуватися, якщо вони видані мовою оригіналу. Перекладна література має видаватися і розповсюджуватися в перекладах на українську мову або будь-яку офіційну мову ЄС чи мову корінного народу України.
Нагадаємо, раніше у Вінницькій облраді анонсували розгляд проєкту щодо мораторію на використання російськомовного контенту на території області. Проєкт планується затвердити на найближчій сесії облради.
Ілюстративне фото – detector.media
Дякуємо!
Тепер редактори знають.