“Мама Африка”: вінницький африканець Еніс готує колекцію одягу на фестиваль у хуторі Обирок

11:00
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Запальна музика та африканські танці, документальні фільми, африканський живопис та фотографія, афро-їжа, ярмарок автентичних виробів, розваги для дітей та багато майстер-класів і дегустацій. Все це відбудеться на хуторі «Обирок» під час фестивалю «Мама Африка», куди вінницькі африканці також запрошені.

Якщо українці не їдуть в Африку, то Африка приїде до нас: 4-6 серпня мистецькій хутір «Обирок», що на Чернігівщині, перетвориться на міні-Африку. Учасники фестивалю зануряться у невідомий та захоплюючий світ африканської культури, дізнаються про спільні та відмінні риси між нашими народами, відчують смак Африки та почують її голоси.

Організатори фестивалю «виношували» цю ідею впродовж трьох років, і от нарешті українці матимуть змогу більше пізнати таємничу Африку, а самі африканці, які проживають в Україні, – поділитись своєю культурою.

  • Вся наша команда, яка робить фестиваль, так чи інакше пов’язана з Африкою. Всі там побували і всі дуже її полюбили. Ідея в мене особисто виникла тоді, коли я була в Судані та мій друг суданець розповідав, як у них святкують весілля, як співають та одягаються дівчата. Я тоді зробила собі малюнок чорною суданською хною в місцевому “салоні краси” і дуже захотіла всім цим поділитися з українцями. Ми цю ідею виношували майже три роки. І от цієї зими вирішили, що готові зробити перший в Україні великий африканський опен-ейр, – розповідає одна із організаторок фестивалю Катерина Мізіна.

Катерина говорить, що вони з командою в програмі фестивалю хочуть показати африканську культуру у всій її красі та різноманітності, тому, звісно, в першу чергу запрошують її представляти саме африканців. Адже ніхто не знає та не відчуває Африку краще за них. Організаторка також акцентує увагу на тому, що будуть і спільні проекти африканців та українців. Але нам також цікаві стосунки африканців із українцями, тому деякі спільні проекти ми теж включимо до програми.

Для того, щоб розповісти про фестиваль та знайти потенційних учасників організатори обїхали 9 міст та 21 навчальний заклад, де вчаться африканські студенти.

  • Ми хочемо знайти таланти серед тих африканців, які вже живуть в Україні. У Вінницю також заїжджали. З сотень контактів, які ми зібрали, подалося на участь досить мало, але це очікувано, бо студентів важко зацікавити, ще й африканських. Але з Вінниці є один модельер Еніс, котрий готує африканську колекцію одягу до фестивалю, – розповідає організаторка.

Програма наразі на етапі формування, тому вінницьких африканців також запрошують до участі, якщо не у якості учасника, то просто волонтера або гостя. Зараз у програмі вже є безліч фільмів із або про Африку, заплановано багато майстер-класів, наприклад, з африканських танців, музична програма набирається по-трохи і буде дуже різною.

Наприклад, від нігерійського реггі у виконанні нашого афро-українця Мирослава Кувалдіна до хіп-хоп вечірки від Джеррі з проекту Very the Jerry. Буде також дитяча програма з африканськими іграми та багато традиційної культури – барабани та екзотичні смаки. На фестиваль з Судану привезуть на дегустацію сушених коників-стрибунців. Організатори хочуть всіма можливими і неможливими способами створити відчуття та атмосфери Африки на хуторі Обирок.

  • Для мене африканська культура – це просто інший світ. Інша галактика, де водяться зовсім інші мови, звичаї та звуки й рухи. За кілька місяців працюючи над фестивалем я познайомилася з представниками різних країн. Я тепер відрізняю ганців, нігерійців, ангольців чи франкофонів із Західної Африки; дізналася купу всього про виробництво тканин та вина в Південній Африці, чайні церемонії в Марокко, музику Сенегалу та білих африканців, які живуть в Алжирі, наприклад. І все це все одно навіть не сота частина всього, що можна пізнати про культуру на цьому фантастичному континенті, – розповідає Катерина Мізіна.

Головною ціллю організаторів є створити не звичайний опен-ейр, де є лайн-ап та артисти один за одним виходять на сцену, а глядачі плескають в долоні під сценою. Цей фестиваль буде схожий на свято, де всі спілкуватимуться та займатимуться творчість разом. Буде створено багато маленьких майданчиків та івентів, де українці тісно познайомляться та спробують на смак африканську культуру, а головне — поспілкуються між собою.

Для тих, хто хоче відвідати фестиваль у якості гостя, квитки можна придбати тут . Як дістатись до хутору Обирок, жити та харчуватись на фестивалі – детальніше на сайті . Африканці, які бажають долучитись до фестивалю, можуть писати на пошту Катерині [email protected]

Всі фото надані Катериною Мізіною