У Вінницькій громаді визначили кілька сигналів тривоги про різні види небезпеки. ВІДЕО

12:27
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінницькій громаді запроваджують декілька сигналів тривоги, які сповіщатимуть про різні види небезпеки. Окрім сирени, що сповіщає про повітряну небезпеку, в громаді визначили ще три звуки, які можуть лунати з загальноміської системи екстреного оповіщення у випадку загрози. Йдеться про сигнали щодо хімічної та радіаційної небезпеки, а також щодо евакуації з міста. 

Про це йдеться у сюжеті телеканалу “Віта”, опублікованому на Telegram-каналі Вінницької міської ради та на YouTube-каналі телеканалу. Задля роз’яснення щодо дій у разі тої чи іншої загрози телевізійники взяли коментар в директора департаменту цивільного захисту міськради Олега Парфілова.

Так, якщо з рупорів системи оповіщення лунатиме церковний дзвін – йдеться про сигнал хімічної небезпеки. 

Якщо ми кажемо про хімічну небезпеку, то тут потрібно перебувати в приміщенні. Зачинити вікна, двері, відключити примусову вентиляцію і, за можливості, закрити вентиляційні отвори, – розповідає Олег Парфілов. 

Як йдеться в сюжеті, такі ж дії треба виконати у випадку звучання сигналу про радіаційну небезпеку. Для сигналу радіаційної небезпеки визначили звук дзвону на сполох (дзвону в набат).

Сигнал евакуації з міста звучить як гудок потягу. Зазначається, що після такого сповіщення потрібно увімкнути місцеве радіо або телебачення та чекати на подальшу інформацію.

– В цих повідомленнях буде надаватись інформація про порядок проведення евакуації, про місця збору, транспорт, який буде задіяний в евакуації, і, відповідно, про час проведення евакуації, – каже очільник департаменту цивільного захисту. 

Також відзначається, що якщо на початку повномасштабного вторгнення в громаді про повітряну небезпеку могли сповіщати кілька довгих сирен, то зараз, здебільшого, звучить лише одна. За словами Олега Парфілова, це було зроблено задля зменшення навантаження на систему оповіщення.

Головне ілюстративне фото – 5.ua, відео – з YouTube-каналу “Віти”

Читайте також: Російсько-українська війна – 28 квітня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.