Власниця одного з вінницьких швейних цехів з початком війни вирішила перепрофілюватись та відшивати розвантажувальні жилети для бійців. Наразі за день швачки-волонтерки виготовляють по вісім таких жилетів.
Як ідеться в сюжеті телеканалу “ВІТА”, вінницький цех почав відшивати актуальний одяг для українських військових – розвантажувальні жилети. Охочих стати власниками військового одягу багато, саме тому їх віддають в порядку черги. За кілька днів волонтеркам вдалось пошити 30 жилетів, які одразу ж передали бійцям на передову.
Роботу з пошиття військових жилетів розпочали з пошуку спеціальних машинок та швачок, які були готові працювати на волонтерських засадах. Як виявилось – охочих було чимало, тому й запустили виробництво жилетів.
В сюжеті розповідається про пані Валентину, яка через війну залишилась без роботи, тому вирішила, що її обов’язок – допомагати захисникам:
Я проти агресії Росії, я за те, щоб наші діти та внуки були щасливі у своїй країні. В такий час не варто сидіти вдома, – додає жінка.
Координаторка Дар’я розповідає, що виникли проблеми з фурнітурою та тканинами для майбутніх розвантажувачів, проте небайдужі вінничани допомогли й з цим:
Всю фурнітуру, й липучки шукали дійсно по всій Вінниці. Дуже багато було випадків, коли люди просто так віддавали й казали: тримайте, нам не треба за це гроші, ви робите добру справу. А дехто скидав просто фінансову допомогу – і власне з неї ми закуповуємо всі матеріали.
Як ідеться у сюжеті, тканину для жилетів використовують спеціальну, армовану. За допомогою розкрійного ножа вирізають окремі елементи. Далі – кожну деталь відшивають швачки. Вони працюють злагоджено та швидко.
Пані Ольга розповідає, що була вимушена покинути свою домівку у зв’язку з російською агресією, опинившись у Вінниці:
В кожній стрічці, яку я прострочила – молитва, і це все зберігає наших хлопців. Тут стільки вкладено нашої любові, турботи та оберегів.
Розвантажувальний жилет призначений для комфортного носіння зброї та інших військових атрибутів і є невід’ємною частиною на полі бою, розповідається у сюжеті.
Кожна окрема кишенька виконує свою функцію. Ось, наприклад, три – для магазина, магазини для автомата. Також є дві кишеньки для гранати, які фіксуються на резиночці, тобто щоб нічого не випало під час руху. І є ще дві кишеньки, вони для патронів, – додає швачка Анна, яка також шиє розвантажувальні жилети.
Для пошиття розвантажувальних жилетів необхідні кошти та фурнітура, саме тому долучитись до фінансової допомоги з пошиття жилетів для наших бійців на передову можна за реквізитами:
5375 4115 0450 4106 АНТОН БОНДАРУК
Потрібні: липучки, армована тканина, фурнітура і підкладка.
Фото та відео – https://vitatv.com.ua/
Дякуємо!
Тепер редактори знають.