У Вінниці вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. ФОТО

12:33
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 20 лютого, в Україні – День Героїв Небесної Сотні, коли згадують найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років.

Як повідомляє Вінницька міська рада, у Вінниці вшанування відбулось на Майдані Героїв Небесної Сотні. Туди прийшли родичі загиблих, очільники міста та області, військовослужбовці, ветерани АТО/ООС, представники громадських організацій, духовенства та небайдужі вінничани.

Вони поклали квіти до скульптурної композиції «Дерево Свободи» та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

 

 

 

Серед загиблих під час подій на Майдані – троє вінничан: Максим Шимко, Валерій Брезденюк і Леонід Полянський. Усім посмертно присвоїли найвищу державну нагороду – Герой України. Мати Максима Шимка Зоя Кузьменко сказала:

– Сьогодні ми вшановуємо пам’ять наших рідних, наших Героїв. Мій син, Максим Шимко, дуже любив Україну. Він, як інші Герої Небесної Сотні, пішов захищати волю своєї батьківщини. Вони не могли стояти осторонь тих подій. Вони відстоювали свободу нашої України. Українці – сильна нація, ми вміємо зібрати свою силу в кулак і дати гідну відсіч ворогу.

Донька загиблого Героя України Валерія Брезденюка Юлія Брезденюк зазначила:

– Вісім років промайнуло від тих трагічних подій, які перевернули історію України. Наші рідні житимуть, поки житиме про них пам’ять. Поки ми пам’ятатимемо їх подвиг, безстрашність, сміливість та відчайдушність.

 

 

 

 

 

Як повідомила міськрада, цього дня гірлянди з квітів поклали також до пам’ятного знаку Небесній Сотні та Героям АТО/ООС та до мультимедійної Стели Пам’яті, що на Європейській площі.

21 листопада 2013 року в Україні почалося народне повстання, що спершу отримало назву Євромайдан, а потім стало називатися Революцією Гідності.

Протестуючи проти відмови тодішньої влади здійснювати курс на євроінтеграцію, а також засуджуючи репресії силовиків проти народу, протестувальники протягом кількох місяців перебували на Майдані Незалежності в Києві, який став головним осередком всеукраїнського протесту.

Після початку серйозних сутичок в урядовому кварталі між майданівцями та “Беркутом”, а головне – після перших загиблих з числа протестувальників, – акції непокори перекинулися й на інші міста України. Vежа до п`ятої річниці Революції Гідності створила проєкт “Вінниця: Революція. П’ять років після Майдану”, аби нагадати про події визначального моменту для українського народу.

Фото з сайту Вінницької міської ради

Читайте також: “Або ми, або нас”: у Вінниці відбулася зустріч майданівців та вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.