У Вінниці встановили стенд з контурами будівлі Вознесенської церкви, повністю зруйнованої у 1944 році. Загалом у місті планується встановити ще чотири конструкції, які допоможуть уявити історичні пам’ятки, що не дожили до наших днів.
Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів депутат Вінницької міської ради Віктор Перлов та ідеться у Звіті про реалізацію проєкту “Вінниця – РЕ:конструкція минулого”. Це аксонометричні проєкції, коли під певним кутом зображення доповнюють обриси наявних у місті об’єктів.
Зазначено, що прозорий стенд з контурами будівлі Вознесенської церкви встановили сьогодні на площі Перемоги. Він має дозволити уявити, як виглядала ця місцина у минулому.
Церква святого Вознесіння Господнього була збудована у 1911 році за проєктом міського архітектора Григорія Артинова в м. Вінниця для викладачів та студентів тодішньої учительської семінарії, а також для мешканців мікрорайону “Замостя”. Будівля розташовувалася на розі нинішніх проспекту Коцюбинського та вул. Замостянської.
У 30-х роках основна частина церкви була переобладнана в кінотеатр. Вівтарна частина була знесена, а на місці її було прибудовано фоє до основної частини храму. Під час війни у 1944 році будівлю церкви було зруйновано. Джерело – Вікіпедія
Вказується, що загалом планується встановити п’ять подібних конструкцій, які зображатимуть історичні пам’ятки, що не дожили до наших днів:
– проспект Коцюбинського – Вознесенська церква;
– перехрестя Коцюбинського – Київська – Народний дім;
– поблизу Мурів – Монастир єзуїтів;
– поблизу міськради – готель Бельв’ю;
– на староміському мосту – Фортеця на Замковій горі.
Стенди мають бути встановлені в рамках проєкту “Вінниця – РЕ:конструкція минулого”, який торік став одним із переможців конкурсу соціально-культурних проєктів інститутів громадянського суспільства.
– У зв’язку з модернізацією міста та децентралізаційними процесами, рівень самоідентифікації міської громади зростає, невід’ємними компонентами міського розвитку стає інтерес до культурного ландшафту та історичного минулого Вінниці.
В сучасному світі архітектурна, історико-культурна спадщина є духовним, економічним, культурним та соціальним капіталом. Образи минулого, відображені в архітектурній спадщині, створюють атмосферу спадкоємності між поколіннями, яка необхідна для внутрішньої рівноваги та розвитку людини. Відтак важливим є спрямованість проєкту на дослідження історичного та сучасного ландшафтів місцевого середовища, – зазначали автори проєкту.
Проєкт “Вінниця – РЕ:конструкція минулого” реалізувала ГО “Креативний простір” (автори проєкту) у партнерстві з КП “Центр історії Вінниці” та Державним архівом Вінницької області.
Як повідомляли раніше на сайті міської ради, розмір фінансової підтримки цього проєкту (за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади на 2021 рік) становив 97,5 тисячі гривень.
Фото Зорини Гаджук
Графіка зі сторінки проєкту
Дякуємо!
Тепер редактори знають.