-
18 Квітня/ 15:55
DETACH
Публікація18.04.1715:55
До «здутих вен»: надія української рок-сцени – Detach – зібрали у Вінниці всю «сім’ю»
Шаленство, сотні піднятих рук, нові та старі композиції, гра із залу та рокова відвертість — саме так пройшов концерту гурту Detach. Окрім цього Олексій Веренчик розповів Vежі більше про філософію гурту, життя після Х-фактору та відбору на Євробачення, а також про музичний бум в Україні.
14 квітня, не зважаючи на дощ і холод, в нічному клубі Feride Plaza було по-справжньому гаряче, адже тут виступав київський рок-гурт Detach. Фанати почали збиратись в холі ще за годину до концерту. Проте тим, хто дуже сильно хотів потрапити на виступ гурту, довелось зачекати ще приблизно зайву годину, адже концерт рокерів розпочався із затримкою. Після детальної перевірки, по декілька осіб танцпол, а точніше фан-зону, почали заповнювати в основному дівчата підліткового віку, які відразу ставали під сцену і діставали свої смартфони. Не зважаючи на стереотипи щодо фанатів рок-музики, тут все виглядало досить цивільно. Глядачів з надмірною дозою алкоголю в крові, здавалося, не було. Молодші «тусили» під сценою, старші — за столиками.
Розуміючи, що концерт дещо затримується, фанати почали викликати своїх улюбленців на сцену виками «Детач! Детач!«, і ось через декілька хвилин кожен із учасників гурту «вносить свій звук» в зал.
Хлопці розпочали без зайвих слів, але вже на першій композиції трапились технічні проблеми: у вокаліста Олексія Веренчика перестав працювати мікрофон, але це зовсім не вибило його та інших учасників гурту із атмосфери того драйву, який вони задали ще на початку свого виходу на сцену.
Здається, цих шаленців не зупиняло ніщо. А зал не засмутили невеличкі технічні проблеми, яких за концерт траплялось три, і всі – з мікрофоном вокаліста. Проте витриманість, безпосередність та адреналін зробили своє — фани не помічали технічних проблем, багато танцювали та знімали на відео артистів.
Під сценою дійсно утворилась маленька сім’я, як звикли називати своїх фанатів музиканти. Сказати, що рокери знаходились на відстані витягнутої руки — це не сказати нічого, вони були значно ближче.
Кожен із учасників гурту насправді робив все, щоб донести музику та власні почуття та переживання до глядача: Олексій Веренчик харизмою та шаленим драйвом, який проявлявся навіть у випуклих венах на шиї, змушував кожен децибел долетіти до всіх відвідувачів,
Гітаристи Денис Фандера та Максим Стадник загравали із публікою та віддавались музиці на всі 100% – вони настільки гармонійно працюють разом, ніби мають одну гітару.
Босоногий барабанщик Євген Астаф’єв був серцем гурту, яке цього вечора билось настільки ритмічно та гучно, що можна було викликати «швидку»,
Спокоєм та стриманістю колективу можна назвати бас-гітариста Руслана Войтовича. А якщо це все зміксувати та уявити, що існує поняття драйвової гармонії та злагодженості, то це однозначно Detach.
Декілька разів вокаліст намагався більше «розкачати» публіку.
- Та моя мама краще кричить, ніж ви, – жартував Олексій Веренчик.
Рокери були настільки близькими до своїх фанів, що навіть грали з залу. В певний момент біля звукооператора з’явився Денис Фандера, а в іншій стороні залу – Максим Стадник. Зробили Detach вінничанам і невеличкий подарунок — зіграли нову композицію, яку ще майже ніхто не чув.
- Дякую вам, без вас нема нас — декілька разів за вечір повторював Олексій Веренчик.
За весь концерт глядачі декілька разів підіймали руки вгору, ловили атрибутику гурту, вмикали ліхтарики та опускались на підлогу, постійно підспівували і звичайно, викликали гурт «на біс». За що музиканти запросили всіх на афтепаті в паб, а також близько години спілкувались, обіймались, фотографувались, приймали подарунки та роздавали автографи.
До речі, на концерт прийшли друзі гурту вінницькі музиканти із Space Of Variations та THE HYPNOTUNEZ .
Ще до початку концерту ми зустрілись із фронтменом гурту Олексієм Веренчиком буквально на 15 хвилин, щоб поговорити про вплив телебачення на смаки людей, Detach-сім‘ю, рок-музику в Україні та перспективи для молодих гуртів.
Х-фактор і Євробачення не змінили нашу музику
Якщо раніше про Detach за 7 років існування більше знала тусовка рокерів, альтернативщиків та фестивальників, то у 2016 році все змінилось кардинально. Хлопці потрапили у Х-фактор, отримали визнання журі та, звичайно, нову аудиторію, яка чи не вперше почула рок-музику в шоу на телебаченні. Якщо спочатку мало хто вірив, що вони «далеко підуть», то з часом їм пророкували перемогу. Перемогу музиканти не отримали, але цілу армію нових фанів – 100%.
- Після Х-фактору все сильно змінилось, бо «ящик» сильно впливає на людей. До речі, трішки змінилась вікова категорія, яка нас слухає та ходить на наші концерти. Наразі дуже важко говорити про загальні зміни в нашій аудиторії, потрібно зачекати нового сезону шоу, коли з‘являться нові кумири, тоді у будь-якому випадку частина відсіється, бо деякі просто ведуться «на тєлік». Але людей, безумовно, стало більше, з’являється легке відчуття фанатизму місцями, хоча наших слухачів та глядачів я не можу називати фанатами. Якість аудиторії не змінилась, люди всі якісні, якщо вони приходять на наші концерти, співають з нами та кайфують від музики.
Своїх фанатів Detach не називають фанами — у них є поняття Detach-сім‘я. Це люди, які чисто на ентузіазмі допомагають гуртові у багатьох речах.
- Якщо ми приїздимо в якесь місто, знаходиться декілька відповідальних людей із нашої сім’ї, які можуть нам допомогти елементарно порадами: де що можна купити, чи допомогти з організаційними моментами. Це наші навіть співробітники якісь. Ми називаємо всіх сім’єю, дуже цінуємо їх, бо прекрасно розуміємо, що без цих людей нас нема. Нас робить наша публіка і про це не потрібно забувати, не можна «ловити зіркову хворобу» і тому подібне.
Олексій розповів, що після Х-фактору та відбору на Євробачення їм часто говорять про те, що вони кудись «скочуються» та стають попсовими. Хоча насправді їхня музика не змінилась в гіршу сторону, вони продовжують робити те, що люблять.
- Музику ми робимо таку, яку ми хочемо робити, на нас не впливають жодні зовнішні фактори, нам ніхто не вказує. Те, як ми хочемо, так і робимо. І в цілому, ми, по суті, не змінились. Ми як були трушними, так і залишились. Нас часто після відбору на Євробачення звинувачують в тому, що ми скочуємось незрозуміло куди – попса і тому подібне. Це взагалі не так, ми ту пісню, яку на Євробаченні представляли, зробили задовго до того, як з’явилась можливість взяти у ньому участь, тому це точно така ж наша пісня, як і решта. Ми залишаємось такими ж, просто розширюємо діапазон нашої творчості.
Прихід на Х-фактор для гурту не був абсолютною випадковістю. Ще півтора-два роки тому, вони вирішили, що потрібно щось змінювати та ставати серйознішими і саме тоді почали писати їх останній альбом.
- Ми накопичили, записали альбом на рівень якісніше, ніж те, що ми робили раніше, змінився наш підхід, ми взяли менеджера Аню і, відповідно, в нас почались певні медійні справи. Загалом все почало активніше розвиватись і плавно само собою прийшло до моменту, коли з’явилась ідея взяти участь в цьому сезоні шоу. Поки ми були на Х-факторі з’явилась пропозиція взяти участь у відборі Євробачення, і якось воно одне за інше, саме собою виходить. Ми не сиділи і не чекали, що через декілька років ми почнемо щось робити.
Філософія майданчиків
Їх називають найбільш популярним гуртом фестивального літа 2016 року, а цьогоріч саме Detach зможуть вибороти шанс виступи від України на великому міжнародному фестивалі Sziget. Але, окрім фестивалів, гурт часто виступає і в клубах, як наприклад, 14 квітня у Вінниці. Ще до початку нашого інтерв‘ю менеджерка Анна Салата розповіла, що вони вимушені часто відмовляти організаторам саме через відсутність належного майданчика та технічного забезпечення. Олексій Веренчик ж говорить що фестивальні та клубні виступи це взагалі різна філософія.
- Це дуже різні речі – і те, й інше круто, але по-своєму. Думаю, що ставало б трішки нудно, якщо були б лише клубні виступи, а так вони трішки перемішуються. Літній сезон — це зазвичай фестивалі, ми чекаємо літо, щоб там повиступати, влітку ми чекаємо осінь-зиму, щоб виступати в клубах. Важко сказати, що крутіше. Але, напевно, для нас є дві знакові події: в середині березня у себе вдома в Києві ми робили два сольних великих концерти, до яких ми ретельно готувались. Тоді, буквально за день, розібрали першу партію квитків, ми готували справжнє шоу, тому дещо переживали, але, коли вийшли на сцену, то зрозуміли, що не маємо права зробити щось не так.
Менеджерка Анна Салата, яка є своєрідним «фільтром» для музикантів показує на телефоні фото невеличкої сцени, яка більше схожа на надувний матрац та розповідає, що на таку сцену запрошували Detach.
- Нас часто кличуть на маленькі сцени, а коли ми відмовляємось, то говорять, що, наприклад, Скай погодився, а ми ні. Це не зірковість, просто ми важкий гурт по технічному райдеру і не кожен організатор може це забезпечити.
- В нас купа заліза, нам потрібно багато місця місце, і куди-завгодно нас не привезеш, – додає Олексій.
Наразі багато гуртів організовують акустичні виступи, коли фронмент сам або з ще одним учасником гурту готують окрему програму і влаштовують своєрідні квартирники. Одним із таких був виступ Жені Галича у Вінниці. Detach подібний формат практикували лише раз минулого року, коли організовували вечірку Titanic-party на кораблі
- Ми тоді орендували корабель і підготували невеличку акустичну програму. Це було більше, як виключення. Звичайно, ми будемо ще робити подібні штуки, але це більше у форматі вечірки. Загалом акустика дещо розходиться з нашою творчістю.
«Останнім часом в Україні справжній музичний бум»
Олексій Веренчик розповідає, що українська музика останнім часом стає набагато якіснішою і з кожним роком з’являється все більше виконавців, які можуть спокійно конкурувати із західними музикантами.
- Раніше ми були повністю і з головою в андеграунді, і там насправді є купа команд, а з кожним роком їх кількість та якість зростає. Команди звучать «по-всесвітньому». Таких гуртів немало. Візьмемо тих же самих ваших вінницьких Space Of Variations – це дуже круті чуваки, коли слухаєш їх і не знаєш, що це наші українські, то можна подумати, що то «забугорна» команда. І таких команд безліч. Дуже жаль, що їх мало помітно, але їх потрібно показувати людям. Приємно, що ситуація трішки змінюється і цьогорічне Євробачення тому показник – Оторвальд будуть представляти Україну на, а це вже не попса. Я не говорю про те, що поп- музика — це погано, це нормально, якщо вона якісна.
Фронтмен також зазначає, що останнім часом змінюються і музичні смаки українців, хоча цей процес триває дуже довго, проте ротації на радіо роблять своє.
- Нам більше 20 років нав’язували одне і те саме, а люди в переважній більшості на це ведуться. Знаєте, музика має бути різна — і на телебаченні, і на радіо, і на музичних майданчиках, а люди самі обиратимуть, що їм подобається. Зараз їдеш в машині, слухаєш радіо і вже все не так пластмасово, як раніше. Додаються якісь рок-колективи, і взагалі в Україні починається творчий бум музикантів. З’являється купа молодих, нових артистів, котрі роблять цікаву музику різних форматів.
Творчий шлях для артистів завжди різний — Detach впевнено крокують своїм, розширюючи свою сім‘ю, додаючи свіжість в музику та постійно експериментуючи з форматами, звучанням, майданчиками. Вінниця стала для них новим випробовуванням та новими емоціями, якими вони з радістю ділились у соціальних мережах.
Організатор концерту S!VAK. Concert agency.
Фото Нестора Підгурського
Читайте також:
178 боєзіткнень та мінус 1060 окупантів: зведення Генштабу та дані щодо втрат ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.