Фахівці оприлюднили офіційну інформацію щодо інгаляційного отруєння хлором 16 дітей з Вінниччини в аквапарку Хмельницького. Йдеться про результати дослідження 7 зразків повітря та 7 зразків води з чаш басейнів.
Про це повідомили на сайті Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Там зазначили, що інцидент стався ще 5 січня 2022 року в аквапарку “7 океан” (м. Хмельницький, вул. Тернопільська, 7). Під час повернення додому, у 16 із 34 дітей почали з`являтися симптоми гострого отруєння (сльозотеча, кашель та задишка різного ступеню важкості). Відтак потерпілі звернулися за допомогою до приймального відділення Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні, де їм надали невідкладну медичну допомогу. Повідомляється, що у зв’язку з покращенням стану здоров’я та на вимогу батьків 13 дітей відпустили додому. Ще троє дітей залишилися на стаціонарному лікуванні.
Тоді попередньою причиною отруєння спеціалісти Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб назвали перевищення допустимого часу безперервного перебування в приміщеннях, де застосовуються речовини для дезінфекції, адже діти були в аквапарку з 8:30 до 16:30 години.
Результати дослідження проб води і повітря
У “Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики МОЗ України” (далі – Центр) зазначили, що повідомлення від колег з Вінниці про цей випадок (групове інгаляційне отруєння хлором 16 дітей) надійшло до них 6 січня. Однак того ж дня, у зв’язку зі скороченим робочим днем напередодні Різдвяних свят, а також 7 та 8 січня, фахівці Центру не змогли потрапити до аквапарку “7 океан”, щоб здійснити необхідні дослідження. Вони це зробили 9 січня, спільно з представниками Хмельницького міського управління ГУ Держпродспоживслужби.
Фахівці відібрали 7 зразків повітря (біля басейнів “Дитячий”, “Перший приймальний”, “Другий приймальний”, “Цибулька”, “Ігровий”, “Хвильовий”, “Повільна річка”) на визначення вмісту хлору, а також 7 зразків води з чаш зазначених басейнів на визначення запаху, рН (водневий показник) і хлору залишкового вільного.
– За результатами лабораторних досліджень, перевищень вмісту хлору в повітрі аквапарку та хлору залишкового вільного у воді з чаш басейнів не виявлено, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що матеріали лабораторних досліджень передали Головному управлінню Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та ДУ “Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.
Ілюстративне фото – sportsvit.com.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.