-
18 Квітня/ 09:45
Vinnytsia
Публікація18.04.1709:45
Мешканці села Агрономічне під обласною радою вимагають у “регіонала” Калетніка повернути землю
Понад сотня людей зібралась сьогодні, 18 квітня, під стінами Обласної ради, де зараз відбувається позачергова сесія обласної ради.
На мітингу – протистояння між студентами Аграрного університету та мешканцями села Агрономічне: селяни кричать «Студентам ганьба!» та «Студенти – на пари!».
Як заявляють присутні на мітингу мешканці с. Агрономічне, у 2012-му році Григорій Калетник спробував приєднати тамтешню сільського-госоподарську науково-дослідну станцію до Аграрного університету нібито для проведення наукових досліджень студентами та аспірантами. Йдеться про близько 500 гектарів землі. Однак протестувальники стверджують, що документів на цю землю в університеті немає і вона офіційно нічийна.
Мешканці Агрономічного, котрі вийшли до стін обласної ради, говорять, що хочуть використовувати земою за своїми потребами та на потреби АТОвців. Втім, стверджують активісти, Калетник там робить насадження і користується землею, «нормально на цьому заробляючи».
Окрім того, під час мітингу розповсюджували листівки з наступним текстом:
«Сьогодні йде війна між жителями села Агрономічне та студентами Аграрного університету, якими прикривається Калетник, вивівши їх на протести до сільської ради та у поля, де вони у палатках ночують, хоча мали б навчатись на парах. У мережі інтернет висвітлені статті з брудними та ганебними коментарями, які висвітлюють жителів села на чолі з головою як нелюдів, що відбирають землю у дітей. Ми живемо в селі та бачимо, хто обробляє ці землі. Вони передані в суборенду, а це порушення діючого законодавства».
Інна Гуцол, активістка, мешканка Агрономічного, каже:
- 7 квітня суддя Ганкіна винесла рішення про скасування сесії сільської ради села Агрономічного, на якій мало розглядатися це земельне питання. Позов про скасування подав Калетнік, мотивуючи, що землю засіяли і нею користуються. Але по факту землею не користувалися. До цього часу він намагається загнати туди техніку, але там чергують селяни, а він приганяє студентів. Як кажуть самі студенти, Калетнік їх переконує, що от ви платите по 15 гривень за обід, а якщо селяни відберуть землю – платимете по 20. По факту ж, від початку земля надавалась в суборенду, але згідно генерального плану, земля належить громаді села.
Відтак, активісти сподіваються на підтримку обласної ради. Станом на зараз до сесійної зали увійшли два десятки представників села Агрономічне, також на сесію потрапила і частина “студентського” мітингу.
Студенти, що також прийшли на мітинг у свою чергу нічого не коментують, окрім того, що «це наша земля». Зі свого боку стверджують, що селянам запропонували по шматку землі, аби вони вийшли на мітинг.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.