Допомога безпритульним тваринам, еко-блокноти, неформальна освіта та заняття з дітьми із мовленнєвими дефектами – ці соціальні проекти сьогодні, 13 квітня, отримали спонсорів, які допоможуть втілити ідеї в життя.
У Вінниці вже вдруге відбувся «Аукціон проектів» від БФ «Подільська громада», де представники місцевого бізнесу та активні громадяни доводили, що не лише успішні, а ще й соціально відповідальні і можуть матеріально підтримати соціальні ідеї вінничан.
Вперше такий аукціон відбувся ще восени і тоді вдалося зібрати понад 63 тисячі гривень, щоб реалізувати п’ять цікавих та корисних проектів, як, наприклад, створення культурного середовища для людей із вадами зору, проведення радіоефірів та майстер-класів на екологічну тематику тощо.
Цього разу близько 60 представників вінницького бізнесу, громадських організацій та структур прийшли на «Аукціон», аби власними грошима підтримати нові проекти. Автори ініціатив мали лише п’ять хвилин аби якнайкраще презентувати свою ідею та отримати підтримку: і танцювали, і розповідали вірші, і наводили статистичні дані та навіть малювали піском.
У свою чергу представники бізнесу піднімали картки, на яких була написана певна сума грошей, яку вони були готові інвестувати і таким чином підтримати той чи інший проект. Цікавим рішенням організаторів також стало те, що підтримувати проект матеріально можна було онлайн – переглядаючи пряму трансляцію з аукціону на сторінці «Подільської громади».
Зауважимо, що кожен проект мав т.зв. «амбасадора» – людину, яка профінансувала проект більш ніж на 3000 гривень. Це також основний спонсор, який має надавати різнобічну підтримку проекту та вести його до реалізації. Окрім амбасадорів, проекти мали ще й корпоративних та індивідуальних донорів, які платили 700 та 300 гривень відповідно.
- Ми вдруге проводимо такий захід у Вінниці і такий аукціон унікальний, адже нічого подібного в інших містах не існує, – розповідає голова правління “Подільської громади” Олена Данілова. – Суть аукціону в тому, що наші ініціативні вінничани, які прагнуть розвивати місто, презентують свої проекти і бізнес та інші активні вінничани підтримують іх на аукціоні: хтось дасть 500 гривень, хтось 100 – це не принципово. Головне, щоб було відчуття дотичності до проектів та розвитку міста.
Зауважимо, що у заході взяли участь не лише заможні вінничани, депутати, а й колективи різноманітних організацій та навіть патрульної поліції.
Цього разу участь в «Аукціоні проектів» взяли наступні ідеї:
- Проект «Кожна дитина – успішна!», ініціатор ГО «Оріана-Світ» – зібрано 13 100 гривень.
Цей проект передбачає виготовлення серії пізнавальних відеороликів про нові методики позашкільної та неформальної освіти. Вони будуть створені на основі інклюзивного та гендерно орієнтованого підходів і транслюватимуться на телеканалі «Доба».
- Проект «Еко-реабілітація», ініціатор – студенти ВНТУ – зібрано 14 946 гривень.
Він передбачає проведення низки майстер-класів з переробки макулатури та виготовлення з неї оригінальної продукції: зошитів та блокнотів, з яких потім можна буде виростити рослини, адже у папері знаходитимуться зернятка. Також плануються просвітницькі семінари та фестивалі на екологічну тему.
- Проект «ProАктивні», ініціатор – ГО «Освітній простір 2.0» – зібрано 6300 гривень.
Згідно із цим проектом планують провести серію тренінгів та скайп-конференцій для підлітків 14-17 років з відомими громадськими діячами та підприємцями, котрі мають у своєму бізнесі соціальну складову.
- Проект «Діагностика мовлення дітей у логопункті LogoClub», ініціатор – Альона Король, зібрано – 13 200 гривень.
Реалізація цього проекту дасть змогу кожній дитині дошкільного віку чи молодшому школяру безкоштовно пройти логопедичне обстеження мовлення, а батькам дізнатися рівень мовленнєвого розвитку своїх дітей та отримати консультацію логопеда щодо розвитку мовлення дітей, профілактики та подолання мовленнєвих порушень.
- Проект «Lapkam.com | Шанс для тварин з притулків», ініціатор – ГО «Студентське Братство Вінниччини», зібрано – 14 700 гривень.
Автори проекту планують провести інформаційну компанію та створити сервіс, де можна буде онлайн обрати собі улюбленця із притулків для тварин. Також частину коштів передадуть у притулки на ліки для безхатніх тварин та їх стерилізацію.
Загалом на «Аукціоні проектів» цього разу вдалося зібрати 62 246 гривень.
Варто зазначити, що у реалізації ідей візьме участь Британська рада, яка допоможе коштами тим проектам, які потребуватимуть дофінансування. Самі ж організатори сподіваються, що усі п’ять цьогорічних проектів зможуть реалізувати до кінця наступного року.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.