В Україні людям з ослабленим імунітетом дозволили робити додаткову дозу щеплення від COVID-19. Йдеться про категорії людей, які за станом свого здоров’я мають нижчу ефективність вакцин у порівнянні з іншими людьми.
Як повідомив на брифінгу Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, він мав підписати наказ про додаткову дозу 13 грудня. Разом з тим, наразі на сайті МОЗ наказу поки немає.
– 40 % дорослих українців – 12 млн 457 тис. вже отримали повний курс вакцинації. Досягнувши цієї позначки, Україна виконала цільовий орієнтир, встановлений ВООЗ.
Сьогодні я підпишу наказ, який схвалить позицію національної технічної групи експертів з імунопрофілактики та дозволить вводити додаткову дозу вакцини від COVID-19, – зазначив Ляшко.
Вказується, що додаткова доза вводиться з метою досягнення кращого захисту осіб, які за станом свого здоров’я мають відносно нижчу ефективність вакцин у порівнянні з іншими (зокрема, імунокомпроментовані люди).
Йдеться не про бустерну дозу (для всіх охочих), а саме додаткову дозу для імунокомпроментованих людей.
Як зазначають на сайті МОЗ, Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу пояснив, що додаткову дозу вакцини проти COVID-19, якщо у людини є для цього медичні покази, можна отримати за направленням від сімейного чи профільного лікаря.
– Міністерство охорони здоров’я дозволило щеплення додатковою дозою вакцини проти COVID-19 людям, які мають для цього медичні покази. Тепер вони можуть отримати додаткову дозу через 28-90 днів після другої дози, незалежно від того, якою вакциною вони щепились раніше. Для того, щоб отримати додаткову дозу, необхідно звернутись до свого сімейного або профільного лікаря, – зазначив Ігор Кузін.
Кузін нагадав, що йдеться про людей із ВІЛ, онкологією, після трансплантації органів, тих, хто проходить імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та пацієнтів із низкою інших імунодефіцитних станів. Таким чином, імунна система вказаних категорій осіб буде більш захищеною від коронавірусної хвороби.
Сімейний чи профільний лікар може видати направлення довільної форми на щеплення за наявності медичних показань для цього. Важливо, що додаткову дозу можна отримати тією вакциною, якою було введено дві попередні дози.
Підкреслюється, що безпосередньо зробити щеплення можна буде у найближчому пункті щеплення. Своєю чергою лікар вакцинальної бригади має внести дані про введення додаткової дози до електронної системи охорони здоров’я, як третю дозу.
Кузін також додав, що дія документу про вакцинацію продовжуватись не буде, тобто документ буде чинним 365 днів з дати введення другої дози.
Натомість, бустерна (третя) доза вакцин проти COVID-19 буде доступна для звичайних українців у січні-лютому 2022 року.
Це може статися і раніше, якщо першу дозу вакцини отримають 60% громадян, або 50% будуть повністю вакциновані, заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв’ю ВВС.
Також на брифінгу Віктор Ляшко зазначив, що наразі в Україні є в наявності понад вісім мільйонів вакцин різних виробників.
Головне фото – Pavlo Bagmut
Дякуємо!
Тепер редактори знають.