Поліція і СБУ викрили групу онлайн-шахраїв, яку організував ув’язнений вінницької колонії. ФОТО, ВІДЕО

11:30
Автор: Vежа
Become a Patron!

Один із засуджених у вінницькій колонії разом зі співкамерником, за допомогою спільників-“айтішників”, організували схему заволодіння грошима з банківських рахунків громадян. За допомогою створених “фейкових” сайтів, вони отримали доступ до платіжних реквізитів та привласнили понад 300 тисяч гривень українців з різних регіонів. 

Про це йдеться на сайті Національної поліції у Вінницькій області та на Facebook-сторінці Управління Служби безпеки України у Вінницькій області.

 

 

 

 

Так, за словами начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Вінницькій області Євгена Кронівця, правопорушники зламували аккаунти популярних торговельних онлайн-ресурсів, створювали фішингові сайти, де покупці залишали замовлення на придбання товарів. Телефонуючи до покупців, зловмисники представлялись співробітниками інтернет-платформи та пропонували заповнити електронну форму для відправки товару. У такий спосіб вони отримували платіжні реквізити потерпілих та списували їх кошти на свої рахунки та електронні гаманці.

 

За попередньою інформацією слідства, до складу групи входило близько 10 учасників. Двоє з яких відбувають покарання за вчинення тяжких майнових злочинів у вінницькій в’язниці. Через своїх спільників засуджені отримували телефони, сім-картки та паролі доступу до фішингових сайтів.

Під час проведення обшуку за місцем відбування покарання у зловмисників слідчі вилучили мобільні телефони, чорнові записи з картковими рахунками та прибутками, отриманим у такий спосіб та інші речові докази їх причетності до злочинної діяльності. Планується повідомлення про підозри активним учасникам угрупування.

 

 

Слідством розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки). За такий злочин передбачено до 8 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

За даними СБУ, щомісячний обіг нелегального бізнесу становив понад 100 тисяч гривень, а проіснував “бізнес” більше 3 місяців. Ошуканими стали українці з різних регіонів.

Зазначається, що отриманий “прибуток” від шахрайських дій зловмисники використовували на утримання кримінальних кіл.

Заходи з викриття оборудки проводили співробітники СБУ у Вінницькій області спільно з слідчими Нацполіції та оперативним відділом ДУ “Вінницька установа виконання покарань №1” за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.

Фото та відео – vn.npu.gov.ua та з Facebook-сторінки УСБУ у Вінницькій області

Читайте також: Мешканець Вінницького району організував угрупування інтернет-шахраїв, які завдали збитків на мільйони гривень. ВІДЕО

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.