У поверхневих водах Південного Бугу, а саме – в місці скиду стічних вод “Вінницяоблводоканалу”, виявили значну концентрацію азоту амонійного.
Про це виданню “Вінниця.info” розповіли у Державній екологічній інспекції у Вінницькій області. Зазначається, що вміст азоту амонійного у воді в цій точці забору проб становить 7,1 мг/дм куб, що втричі вище за санітарними нормами, скасованими кілька років тому.
Зі слів Олега Ящука, заступника начальника Держекоінспекції у Вінницькій області, це свідчить про те, що очисні споруди не справляються із навантаженням.Водночас на інших чотирьох точках забору проб води не виявили великої концентрації азоту амонійного.
– За нормативами, які діяли до 2017 року, концентрація азоту амонійного в цьому випадку перевищена втричі. Втім, оскільки державні санітарні норми та правила, які були прийняті за радянських часів, у 2017 році скасовані, а нові не прийняті, про порушення в цьому випадку не йдеться, – прокоментував журналістам Олег Ящук.
– Такий показник азоту амонійного у місці скиду стічних вод свідчить про те, що очисні споруди не справляються із навантаженням. Вони фізично і морально застарілі та не розраховані на такі обсяги. Населення міста значно збільшилось. Потрібна серйозна реконструкція очисних споруд, – зазначив заступник начальника Держекоінспекції у Вінницькій області.
Відомо, що спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю відбирали проби води з Сабарівського водосховища у м. Вінниця 12 жовтня у п’яти точках:
– р. Південний Буг перед м. Вінниця біля автомобільного мосту;
– р. Південний Буг в районі пляжу Гонти;
– р. Південний Буг 500 м вище скиду стічних вод КП “Вінницяоблводоканал”;
– р. Південний Буг в місці скиду стічних вод КП “Вінницяоблводоканал”;
– р. Південний Буг 500 м нижче скиду стічних вод КП “Вінницяоблводоканал”.
Дослідження робили з метою спостереження за якістю поверхневих вод річки Південний Буг.
Фото – vin.dei.gov.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.