Депутати вінницької міської ради звернулися до політичних партій, громадських організацій, місцевих рад по всій країні та «політиків у Києві» з ініціативою запровадити «Мораторій на популізм». Відповідне рішення було прийнято на сесії Вінницької міської ради сьогодні, 26 серпня.
У зверненні, зокрема йдеться про те, що «Усвідомлюючи реальний масштаб внутрішніх і зовнішніх загроз, які постали перед нашою країною і які здатні підірвати процеси оздоровлення економіки та розгортання реформ… розцінює будь-які форми політичного популізму як дії, що усвідомлено та злочинно здійснюються з метою політичного та економічного ослаблення України в її виснажливій протидії зовнішній агресії». У зв’язку з цим депутати ініціювали «запровадити Мораторій на популізм, що може стати формою політичного зобов’язання українських політичних партій, рухів, об’єднань», – ідеться в документі.
Перед голосуванням слово для виступу взяла депутат від фракції «Батьківщина» Ганна Давиденко, котра запитала «Що таке популізм?» і попросила назвати п’ять критеріїв популізму, однак не змога пояснити, кому саме адресовано питання. Зрештою, проект рішення було поставлене на голосування: з 42-ох зареєстрованих депутатів 36 проголосували «за». Проти даного рішення проголосувала уся фракція «Самопомочі» та згадана Г. Давиденко від «Батьківщини», фракція «Свободи» утрималася.
ЗВЕРНЕННЯ
ВІННИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ЩОДО МОРАТОРІЮ НА ПОПУЛІЗМУсвідомлюючи реальний масштаб внутрішніх і зовнішніх загроз, які постали перед нашою країною і які здатні підірвати процеси оздоровлення економіки та розгортання реформ,
Враховуючи необхідність закладки надійного фундаменту для виходу України на фарватер сталого економічного розвитку та якісних системних змін,
Керуючись не мінливою поточною політичною доцільністю, а середньостроковими та довгостроковими перспективами докорінних перетворень у більшості секторів життєдіяльності суспільства та держави, зокрема й у соціальній сфері,
Зваживши на безпрецедентний масштабний тиск Російської Федерації на Україну, зокрема в силовій та безпековій, торгівельній та енергетичній, інформаційній та релігійній сферах,
Вінницька міська рада заявляє, що розцінює будь-які форми політичного популізму як дії, що усвідомлено та злочинно здійснюються з метою політичного та економічного ослаблення України в її виснажливій протидії зовнішній агресії. Ми розглядаємо популізм окремих політичних сил і політиків як інструмент руйнації та дестабілізації, який у нашому суспільстві, фактично, постає внутрішніх агентом країни-агресора. Намагання демагогічними гаслами та необґрунтованими обіцянками показати, що існують прості рішення для гострих соціальних та політичних проблем – призводить лише до гальмування необхідних країні реформ та шкодить місцевому самоврядуванню. Децентралізація, енергоефективність та енергонезалежність – ці та інші потрібні для громад та всієї країни зрушення не мають бути заручниками порожніх гасел безвідповідальних політиків.
Зважаючи на реальну загрозу для національної безпеки та незалежності України, ми ініціюємо запровадження Мораторію на популізм, що може стати формою політичного зобов’язання українських політичних партій, рухів, об’єднань. Закликаємо політиків у Києві, парламентські та позапарламентські партії, громадські організації, області, районні, міські та селищні ради підтримати нашу ініціативу щодо Мораторію на популізм.
Шлях більшості країн до успіху ніколи не був легким і гладким. У своїх діях слід керуватися не вузько-партійними інтересами, а стратегічним баченням розвитку всієї країни, особливо в умовах безпрецедентних викликів. Лише політична згуртованість та усвідомлення спільної мети – європейської та успішної України – дозволять усім нам із гідністю пройти цей час перемін, як би важко не було.
Коментуючи прийняття даного рішення, міський голова Вінниці Сергій Моргунов нагадав депутатам слова премєр-міністра Володимира Гройсмана, котрий свого часу назвав три головних ворога держави: зовнішній агресор, корупція та популізм. Мер Вінниці висловив сподівання, що сьогоднішнє звернення буде підтримане іншими міськими радами україни та центральними органами влади, а відтак політики та чиновники різних рівнів приймуть зобовязання утриматися від популістичних заяв та рішень.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.