Реклама
У Вінниці презентували оновлене приміщення Вінницького інтернаціонального клубу фехтування “Vinfencing”, а в області почала роботу Вінницька обласна федерація фехтування.
Презентували нове приміщення клубу, а заразом святкували початок роботи федерації вчора – на третьому поверсі Вінницького універмагу.
На захід завітала понад сотня гостей та, зокрема, кілька десятків дітей, які мали змогу не лише оглянути приміщення, де відбуватимуться тренування приватного клубу, але й побачити декілька показових боїв різною зброєю та дізнатись більше про роботу “Vinfencing” та федерації.
Так, інтернаціональний клуб фехтування був заснований ще у 2019 році та діяв спершу в СК “Нокаут”, а згодом – в менш просторому приміщенні вінницького універмагу. У наші дні у Вінницькому фехтувальному клубі займається понад 70 дітей та 10 дорослих.
– Наразі Вінницький інтернаціональний фехтувальний клуб “Vinfencing” визнаний найбільшою в Україні базою шаблістів серед приватних фехтувальних клубів, – розповіла гостям Аліна Таха, співвласниця та тренерка клубу.
Ще одним співвласником та тренером клубу є Омар Таха, який за походженням є єгиптянином та був одним з тих, хто готував до міжнародних змагань збірну Єгипту з фехтування.
На фото (зліва направо): Омар Таха, Аліна Таха та Артем Сіваш, президент ВОФФ
При цьому, займатись фехтуванням у “Vinfencing” можна у різному віці – від трьох до шістдесяти років. Так, у вінницькому клубі наймолодшій спортсменці, Марусі, наразі чотири роки, а найстаршому спортсмену – 54 роки.
При цьому, групові заняття для дітей з шаблі передбачені для спортсменів від 3 до 15 років.
Так, один з вихованців приватного клубу, який брав участь у показових боях для гостей, Олександр, розповідає, що почав займатись фехтуванням від початку заснування клубу, з 15 років.
– Я з дитинства мріяв цим займатись, зокрема, через обладнання. До цього займався різними видами спорту, але не фехтуванням. Наразі вже був на одних змаганнях з фехтування, – розповідає хлопець та додає, що найбільше йому подобається займатись з шаблею, хоча в клубі також є заняття зі шпаги та рапіри.
На фото: Олександр (зліва), Маруся (в центрі)
Зі слів Наталії Токар, заступниці начальника управління спорту та рухової активності, начальниці відділу олімпійських видів спорту Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА, наразі в області відсутні гуртки з фехтування на базі державних чи комунальних спортивних закладів, відтак доступним є лише приватний сектор.
Так, наразі фехтування, як вид спорту, лише починає розвиватись в області. Зокрема, як пояснила Наталія Токар, велике значення у цьому має початок діяльності Вінницької обласної федерації фехтування, з якою тепер зможе взаємодіяти Вінницька облдержадміністрація.
Також федерація сприятиме створенню належних умов для спортсменів, фінансовій підтримці та організації змагань з фехтування різних рівнів.
Відвідати заняття Вінницького інтернаціонального клубу фехтування “Vinfencing” можна на третьому поверсі Вінницького універмагу (пл. Гагаріна, 2). Уточнити інформацію можна за телефоном: 093 892 34 29.
Фото – Антон Горин
Дякуємо!
Тепер редактори знають.