Працевлаштування «під ключ»: на Вінниччині стартує новий проект для жінок-переселенок

10:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

Аби допомогти знайти достойну роботу на новому місці проживання жінкам, які є вимушеними переселенцями з Криму та Донбасу, на Вінниччині запроваджують міжнародний проект «Igma-Femina». Проект координуватимуть експерти Фолькуніверситету зі Швеції.

Як повідомляє газета «День», шведські спеціалісти навчатимуть місцевих консультантів, як потрібно працювати з жінкою, яка шукає роботу. Наразі проект «Igma-Femina» реалізовується у Греції, Нідерландах, Швеції, Великій Британії та Україні.

Консультанти створюватимуть регіональну мережу зацікавлених організацій (центри зайнятості, кадрові агентства, керівні органи, освітні установи тощо), які будуть готові працювати за методикою «Igma-Femina». Тобто, консультанти «вестимуть» людину протягом всього процесу працевлаштування: від виявлення існуючих навичок, досвіду та потенціалу загалом, до власне підбору професії, підготовки та як результат – працевлаштування.

  • «Шлях самовдосконалення для пошуку гідної роботи координуватиме кейс-менеджер і на кожному з етапів він залучатиме інші профільні організації: ГО, заклади освіти, приватні структури, – пояснює Менеджер проекту в Україні, Анастасія Ланова. – Зараз проект на етапі створення регіональної мережі зацікавлених організацій та розробки національного дослідження про поточний стан послуг для переселенців».

Головними проблемами, які виникають при пошуку переселенцями роботи на новому місці проживання, експерти називають відмінність «асортименту» ринку праці.

  • «У нас немає металургійних комбінатів, машинобудівних заводів чи шахт. Також, розмір середньої заробітної плати дещо більший за мінімальний, а на сході люди отримували більші зарплати. І коли ти пропонуєш людині з вищою освітою і досвідом роботи вакансію з мінімальним окладом, звичайно, вона може не погодитися» – каже заступниця начальника відділу організації профорієнтації центру зайнятості Ірина Рудковська.

Від початку анексії Криму до Вінницького обласного центру зайнятості звернулося 1 730 вимушено переміщених осіб. З них 650 були працевлаштовані, 223 залучені до громадських або тимчасових робіт, 87 пройшли перенавчання, після якого влаштувалися на нову роботу, 27 отримали разову матеріальну допомогу для започаткування власної справи. Переважна більшість безробітних – жінки, 57 % з них – мають вищу освіту, а 33% до переїзду працювали на керівних посадах і отримували заробітну плату вище середньої.