Сьогодні, 22 червня, у центрі Вінниці містяни могли побачити шість ретро-автівок марки “Запорожець”. Зібрались автомобілі та їх водії з нагоди візиту до Вінниці учасників міжнародного пробігу «Марафон Дружби та Миру — Україна в ралі Монте-Карло VI United Super Special Race».
Так, аби привернути увагу до марафону та майбутнього ралі, біля Вежі відбулись показові заїзди “Запорожців”, а всі охочі могли сфотографуватись з ретро-автівками.
Щоправда, на момент початку заїздів, встиг доїхати до міста лише один автомобіль – постійний учасник пробігу – інші п’ять автівок належали до місцевого Вінницького клубу “ЗАЗ-Фенікс”.
Так, учасники марафону мають подолати близько 3000 кілометрів містами України, Молдови та Румунії. Вінниця стала чи не першим містом за “екватором” автопробігу – станом на вчора учасники здолали вже понад 1500 кілометрів.
– Марафон, який ми організували, має три основні задачі. Перша – розповісти про саму ідею: про те, що Україна вперше в історії буде брати участь в “Ралі Монте-Карло”, при цьому на українських автівках. Друга мета – перевірити автівки (які будуть брати участь в ралі), третя – перевірити команду, – зазначив Роман Щипков, командор команди “ЗАЗ 965”.
Так, на участь у “Ралі Монте-Карло”, яке почнеться в січні 2022 року, наразі офіційно зареєстрували два автомобілі: «ЗАЗ 965» якого власник називає “Ізумрудік” (та який встиг приїхати до Вінниці) та «ЗАЗ 966» (який на той момент був у дорозі до міста) з двома чоловічими командами по чотири людини. Зі слів Щипкова, також реєструють і третю ретро-автівку – з жіночою командою. Серед майбутніх учасників ралі є й вінничанин, Андрій Аверчук.
“Ізумрудік”
Українським “Запорожцям” дозволили взяти участь в змаганні через те, що автівкам ЗАЗу цьогоріч виповнюється 60 років – до цього участь у ретро-ралі могли брати лише ті моделі, які брали участь у ралі до 1960 року (цьогоріч учасників буде 410). Щоправда, головна вимога до участі (не більше 5% замінених запчастин в автівці) для українських машин залишилась. Виключення – встановлення на вимогу організаторів ралі додаткових фар, спеціальних ременів безпеки та спеціальних сидінь з підголівниками.
Відтак, аби привернути увагу до участі українців в легендарному змаганні, в кожному місті, до якого приїздять учасники марафону, влаштовують відповідні заходи за участі ретро-автівок. Щоправда, у Вінниці приїзд учасників ралі затримався – зі слів голови комітету по фізичній культурі і спорту Сергія Краєвського, це було пов’язано із тим, що автомобілі діставалися із різних міст України.
Так, у Вінниці серед “Запорожців”, яким виповнилось понад 30 років, влаштували змагання з безпечного маневрування автомобілем – на найкращий час.
Крім цього, виставку нагород влаштували вінницькі спортивні школи – так батьки та діти могли дізнатись інформацію про ті види спорту, на яких спеціалізуються різні заклади у Вінниці (наприклад, хокей на траві чи веслування).
Також, як повідомляли раніше на сайті міської ради, учасники ралі отримали допомогу від Вінницького міського голови на пошиття костюмів для участі в змаганнях.
Зазначимо, що учасники міжнародного пробігу «Марафон Дружби та Миру — Україна в ралі Монте-Карло VI United Super Special Race» планують після Вінниці вирушити до міста Бар, а звідти – вже до Тернополя та інших міст. Завершиться марафон у місті старту – в Умані. Кількість учасників нефіксована через досить високу тривалість марафону – близько місяця, відтак до марафону можуть долучитись різні охочі на ретро-автівках.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.