Родині курсанта, який загинув у авіакатастрофі під Чугуєвом, відмовляють у статусі сім’ї загиблого військовослужбовця. ВІДЕО

10:13
Автор: Vежа
Become a Patron!

Родині курсанта Максима Хом’ячука, який загинув у авіакатастрофі під Чугуєвом, відмовляють у статусі сім’ї загиблого військовослужбовця. Водночас інші 17 родин загиблих хлопців уже отримали такий статус.

Про це повідомили у сюжеті “Суспільного”. Зазначається, що від смерті Максима Хом’ячука минуло 9 місяців. Його поховали на Вінниччині у рідному селі Новоживотів. Медаль дали посмертно, а ось його батьки статус членів сім’ї загиблого військовослужбовця досі не отримали. Мама Максима, Катерина, каже: куди тільки не зверталася, отримує відмови.

В сюжеті йдеться, що така ж ситуація у батьків Богдана Матвійчука з Новоград-Волинського, що на Житомирщині. Водночас інші 17 родин загиблих хлопців уже отримали статус сім’ї загиблого військовослужбовця. Зокрема й батьки Романа Корчовського з Крижополя.

У вінницькому військкоматі кажуть, що керувалися законом України. А адвокат Хом’ячуків не розуміє, як один і той же закон в кожній області трактують по різному.

Нагадаємо, що падіння військового літака АН-26Ш сталася ввечері 25 вересня 2020 року поблизу Чугуєва Харківської області. Вона призвела до загибелі 26 та травмування одного військовослужбовця, а також руйнації самого літака. Серед загиблих були два курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба родом з Вінниччини: Максим Хом’ячук і Роман Корчовський.

В же  травні 2021 року ДБР повідомили, що відновило повну картину та встановило причини авіакатастрофи літака Ан-26Ш в Чугуєві, а відтак завершило досудове розслідування. Зокрема, до кримінальної відповідальності притягнуто 6 осіб. Детальніше про це – ТУТ.

Позиції сторін

У сюжеті “Суспільного” повідомили, що в Україні є два типи посвідчень члена сім’ї загиблого військовослужбовця: так зване “сіре” (видає управління соціального захисту населення) і “чорне” (видають військкомати).

Надія Ходацька, очільниця вінницького районного управління праці та соцзахисту населення, розповіла журналістам, що керувалися Законом. Відмову аргументують тим, що Максим не був у діючій армії. А чому іншим 17 родинам дали статус, не знає.

– Ми діяли в межах чинного законодавства. Сім’я Катерини Хом’ячук немає права на встановлення статусу сім’ї загиблого військовослужбовця, зазначила Надія Ходацька.

 

Такої ж думки Альона Янюк, фахівчиня обласного військкомату.

Відповідно до постанови Кабміну, сім’ї Хом’ячуків виплачена одноразова грошова допомога у розмірі приблизно 1.5 мільйона гривень. Відповідно до закону “Про соцільний і правовий захист військовослужбовців і членів їхніх сімей” основною умовою для видачі цього посвідчення є те, що члени сім’ї мають бути на утриманні військовослужбовця Хом’ячука, а оскільки мама не була [на утриманні], на жаль протоколом відмова в отриманні цього статусу, — розповіла Альона Янюк.

З її слів, членам сімей загиблих військовослужбовців законом передбачені пільги на комунальні послуги та проїзд у транспорті. Також вони мають право на дострокову пенсію за віком — жінки у 50 років, якщо мають страховий стаж не менше 20 років.

Водночас Валентин Волинець, адвокат сім’ї Хом’ячуків, розповів у коментарі “Суспільному”, що права родин загиблих військовослужбовців захищає Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту”.

Зі слів адвоката, посилаючись на цей Закон батьки 17 курсантів отримали статус членів сім’ї загиблого військовослужбовця, і саме з посиланням на цей закон Катерині Хом’ячук відмовили. У зв’язку з цим Валентин Волинець каже, що не розуміє, як один і той же закон в кожній області трактують по різному.

Фото, відео – Суспільне
Графіка – dbr.gov.ua

Читайте також: До Вінниці доставили тіла двох курсантів, які загинули в авіакатастрофі АН-26 під Харковом

Читайте також: “Підривають моральний дух”: підозрюваний у справі катастрофи АН-26 з курсантами прокоментував дії ДБР

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.