Переглянути 19 кіношедеврів, серед яких володарі та номінанти кіноакадемії «Оскар», спробували у Вінниці за три години. Ні, це не експрес-перегляд фільмів з перемоткою плівки, це – другий у Вінниці фестиваль кіноремейків шведінг. Зі своїми «Оскарами», номінаціями за кращі ролі та навіть грошовими призами.
Цього разу до участі у фесті, який було присвячено Дню гумору, долучилися не лише студенти, а й інша молодь, і не тільки з Вінниці. До фінального кіноперегляду, який відбувся у просторі «Люди fusion place», було подано 28 робіт, проте, із різних причин, презентовано було 19 ремейків. Хтось із учасників не дотримався вимог, хтось просто не прийшов на кіновечір, а відтак був знятий з конкурсу.
- Перед учасниками під час жеребкування було поставлено кілька умов: хронометраж ролика має бути не довше восьми хвилин, а протягом зйомок має бути виконано три умови – в ремейку мають прозвучати фрази «Я маю один секрет», «Добре сміється той, хто сміється останній». Також в ролику має з’явитися одне із чудес Вінниці – найвизначніші місця чи пам’ятки, – розповів ведучий фестивалю Олександр Якімцев.
В «Інтершику» роздали вінницькі «Оскари» за кращі студентські кіноремейки
Якщо вже ремейки були відзняті на відомі, інколи й культові фільми, які свого часу отримали чи були номіновані у Голлівуді на «Оскар» та інші престижні премії, то і нагороди для учасників фесту теж мають бути відповідні. Позолочені пластикові «Оскари» вручали за такі номінації: «Краща чоловіча роль», «Краща жіноча роль», «Краща режисерська робота», «Кращий реквізит», «Краще звукове супроводження» та «Глядацькі симпатії». Головний переможець фестивалю – «Кращий фільм» – отримав ще й грошову премію у розмірі три тисячі гривень.
- Нагадаю, що у роликах не має бути жодних спецефектів, окрім кольорової обробки фільму. Також може бути використаний оригінальний саундтрек із фільму, тривалістю не більше 30 секунд. За недотримання вимог фільм або знімається із конкурсу, або штрафується. Оскільки фестиваль присвячений Дню гумору, то ремейки мають бути смішними, навіть якщо в оригіналі фільми є драматичними, – додав, звертаючись до журі, ведучий Олександр Якімцев.
Після цього розпочався власне сам перегляд. Роботи були як відверто аматорські – із тремтячою камерою, неякісним звуком та реквізитами, так і більш професійні – із гарною зйомкою, легкими жартами та власною особливою атмосферою.
«Готель Гранд Будапешт», «Титанік», «Втеча із Шоушенка», «Вартові галактики», «Гаррі Поттер», «Люди в чорному», «В джазі лише дівчата», «Астерікс і Облелікс», «Ігри розуму», «Чужий», «Форсаж», «Крик», «Великий Гетсбі» – то лише верхівка айсберга переліку тих фільмів, які взялися перезнімати учасники.
Поки одні ролики були дуже далекими від атмосфери ориганілів і не вирізнялися особливими жартами, то деякі моменти інших роликів змушували реготати весь зал. Насмішила вдало обіграна фраза, котра була обов’язковою, із ремейку фільму «Ігри розуму»: – «Тільки у мене один секрет – я з Тяжилова». А сам герой ролика – Джон Неш – відверто зізнається у своїй непрофесійності щодо спілкування із жінками: «Поки всі хлопці шукали дівчат, я шукав многочлени».
Часто герої роликів, яким потрібно було зіграти темношкірого персонажа, кумедно обігрували цей момент, використовуючи в якості гриму дуже темний тональний крем. А один із «акторів» навіть відверто зізнається: «У мене є один секрет – насправді я щоранку намазую обличчя тональним кремом із какао, бо я – негр-альбінос».
Врешті, після тригодинного перегляду фільмів, члени журі йдуть рахувати поставлені оцінки та радитися. В цей же час глядачі душе швидко обирають свого фаворита. Так, «Оскар» за глядацькі симпатії отримала команда «Шева продакшн» за ремейк фільму «Хенкок».
А от журі не було таким блискавичним у своєму рішенні стосовно окремих номінацій.
- Я вже не вперше беруся до оцінювання робіт фестивалю. І для мене було загадкою, хто отримає приз глядацьких симпатій, – зізнається учасник журі, шоумен Юрій Постовий. – Помітно, що цього разу якість конкурсу зросла, що дуже приємно. Думаю, в наступні роки буде ще краще.
- Дуже шкода, що багато команд не витратили грошей і часу на реквізити. Хотілося би в цьому плані більше креативу, – висловлює свої зауваження член журі МС Лукас.
- Зі своєї професійної точки зору я звертала увагу на поставленість голосу, артистизм. Ще є над чим працювати, але головне, що ви це робили в кайф, – прокоментувала Анна Вараниця, керівник «Території театральної творчості».
Ще кілька зауважень від журі, поради, і врешті, головний момент фестивалю – нагородження. Дуже мила та кумедна спроба команди медичного університету «Мы из Меда» замість музики використати бітбокс та мугикання у ремейку фільму «Форсаж» отримала нагороду за «Краще звукове рішення».
Цікаві костюми, макіяж Клеопатри, власноруч намальована карта Єгипту та рухомі на ній стрілочки -вказівники заслужити визнання у номінації «Кращий реквізит» за фільм команди «Безіменні продакшн» – «Астерікс і Обелікс».
Не могло журі не оцінити артистизм, легкий гумор та вміння стояти на підборах Дениса Петренка із команди «Корпорація креативу» за роль Дафни у ремейку фільму «В джазі лише дівчата». Це та сама Дафна, на якій в оригінальному фільмі хотів одружитися підстаркуватий мільйонер із власною яхтою. Як наслідок – Денис отримав «Оскара» за «Кращу жіночу роль».
- Найважче було навчитися стояти на підборах, – після нагородження зізнався журналісту Vежі Денис-Дафна. – Ми знімали ролик два дні, однією із локацій був залізничний вокал. То до нас навіть підходили знайомитися. А ще, скажу відверто, бюстгальтери дуже тиснуть – і як тільки дівчата їх носять.
Сюрпризом став вибір переможця за «Кращу чоловічу роль» – і це дівчина. Тетяна Вільченюк зіграла роль чорношкірого в’язня із фільму «Втеча із Шоушенку». За свій артистизм та милий образ принесла своїй «Команді Ко» символічну статуетку.
А от два головних призи завоювала також класика – ремейк на легендарний «Титанік», відзнятий командою «Paramamont», взяв дві нагороди – за «Кращу режисерську роботу» та «Кращий фільм». А героями його стали вінницький студент Дмитро та його кохана – вінничанка, котра навчається в Києві – Аня.
- Я заповнив анкету на учать за 20 хвилин до закриття. Подзвонив Ані – вона приїхала з Києва. Знімали два дні, заручилися підтримкою батьків. Нам дуже сподобався обласний архів – кілька сцен було відзнято і там. Зізнаюся, що ми платили за оренду кількох кафе, аби провести там зйомки. Витратили десь близько тисячі гривень, – кажуть щасливі переможці.
– На що премію витратите?
- Чесно – от зараз із батьками і друзями, які нам допомагали, підемо відсвяткуємо. А також вкладемо щось у наші майбутні творчі роботи. Може, і на наступний конкурс підемо, – говорить Аня-Роуз.
Врешті, щоб довго не описувати цей ролик, ми просто залишимо тут відео, аби ви все побачили самі та оцінили – чи заслуговує вінницький «Титанік» двох «Оскарів».
Додамо, що також від партнерів фестивалю були інші корисні призи – сертифікати на караоке, боулінг, більярд, катання на льодовому катку, безкоштовна фотосесія, сертифікати на безкоштовну вечерю та знижки в одному із кафе міста та в одній із мережі кав’ярень. Крім того – участь у акторському майстер-класі від Анни Вараниці та сертифікати на 300 гривень на уроки англійської в одній зі шкіл іноземних мов.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.