Троє вінничан працюють над створенням унікальної онлайн-платформи, яка дозволить студентам-медикам «перенестися» до будь-яких операційних та відчути себе у ролі хірурга. У своїй роботі розробники планують використовувати зйомку камерами з оглядом у 360 градусів.
Ініціював створення такого проекту студент Вінницького національного медичного університету Павло Мальований. За словами однієї із розробників проекту –Ольги Амрай, подібного сервісу в Україні не існує.
- В умовах зростання потреб суспільства в якісній медицині ми розуміємо, наскільки важливо проводити грунтовну теоретичну та практичну підготовку серед студентів, впроваджувати проекти, які спрямовані на покращення медичної освіти молодих фахівців. Власне, з цією метою ми і плануємо створити інтернет-платформу з якісним медичним контентом, – розповідає Ольга Амрай.
Як зазначають координатори проекту, для підготовки відео з однієї операції необхідно дві камери: перша – для зйомки у форматі 360, а друга – з кріпленням на голову хірургу, для зйомки у 2D форматі.
Як розповів керівник вінницького iHub Руслан Бурлаченко, який також займається технічною частиною проекту, у тестовому форматі інноваційна платформа може з’явитися вже у травні.
- Ми розраховуємо, що тестовий доступ до цього сервісу буде наданий наприкінці весни. Попередньо плануємо повністю запустити сервіс до літа, щоб студенти-медики та всі зацікавлені змогли переглянути практично наживо, як відбуваються ті чи інші операції. У медичній сфері є певна проблема у тому, що навчання студентів переважно відбувається лише теоретично і коли справа стосується вже практики, то немає таких інструментів, які б дозволяли побачити наживо, як відбуваються різні операції. У загальному, весь досвід на практиці студент здобуває лише після навчання, а наш сервіс дасть можливість студентам спостерігати за процесом очима хірурга.
Руслан Бурлаченко також розповів, що складнощі полягають у тому, щоб камера могла знімати протягом досить тривалого часу, адже деякі операції можуть тривати і до десяти годин. До того ж було б добре, якби лікар міг паралельно коментувати свою роботу.
Поки що проекту реалізовується командою за власні кошти, однак розробники не будуть проти, якщо знайдуться ті, хто допоможе ініціаторам у фінансуванні.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.