Сьогодні, 3 квітня, у “Парку динозаврів” стартував весняний сезон. З цієї нагоди там оновили експозицію й “оселили” нових мешканців: слона, змію та сім динозаврів.
Гарчання роботизованих доісторичних ящурів чути ще на вході на територію “Подільського зоопарку”, і це лише підсилює інтерес. А пройшовши касу, потрапляєш у неймовірний атракціон, від якого дорослі, здається, навіть в більшому захваті за дітей.
Усі динозаври видають звуки, махають великими хвостами та кліпають очима. Відчуття ніби й справді перебуваєш у Юрському періоді. Деякі з них виглядають страхітливо, як от мегараптор, який дуже дивно рухає головою і дуже широко відкриває щелепи з довгими та гострими зубами. А деякі динозаври навпаки – дуже милі. Наприклад, уранозавр, який має беззубу мордочку та маленькі заокруглені ріжки перед очима.
Також серед нових експонатів є спінозавр, який був найбільшим наземним хижаком, що коли-небудь існував; герразавр – двоногий та один з найбільш ранніх динозаврів, і травоїдний стиракозавр, який має великий “комір” з шипами на голові.
До речі, Вінниця стала першим містом в Україні з населенням менше мільйона людей, де вирішили відкрити подібний дино-парк. Раніше схожих динозаврів могли побачити мешканці Дніпра, Харкова та Запоріжжя, а також туристи, які приїздять на Буковель.
Працівник вінницького “Парку динозаврів” розповів, що 9 нових експонатів, які відкрили цей сезон, приїхали із Дніпра, а туди забрати 8 експонатів із Вінниці. Таким чином експозицію планують оновлювати й надалі, щоб відвідувачам було цікавіше.
Так, наприклад, вже влітку в “Дино-парку” можуть оселитися велетенські доісторичні комахи та динозаври, які вміють бризкати водою. А незабаром на території має стати ще красивіше, адже все планують вистелити живим зеленим газоном.
Що стосується сьогоднішнього відкриття, то як і обіцяли раніше, у парк привезли ще одного тиранозавра. На відміну від помаранчевого велетня, якого показали на відкритті, цей хижак у декілька разів менший і має коричневе плямисте забарвлення. А одним із найбільших нових експонатів “Дино-парку” став амаргазавр – великий ящір із довгою шиєю, який жив в Аргентині 130 мільйонів років тому.
З новинок весняної експозиції є ще слон і змія. Слон виглядає як справжній, хоча на фоні доісторичних ящурів візуально здається меншим, ніж є насправді. Він рухає хоботом, махає вухами та навіть “дихає”.
Однак, найбільше, чого ми готові були лякатися, це змія. Її, велетенську і з темним забарвленням, ми побачили на декоративному дереві. Однак страхітливою вона зовсім не виглядає – скрутилась там, ніби гріючись на сонці, і лише махає вверх-вниз головою, ніби вітаючись із відвідувачами.
До речі, перші відвідувачі у “Дино-парку” починають з’являтися після до 10:00 години, пізніше там теж немає натовпів, тож можна цілком комфортно ходити широкими дерев’яними алейками на свіжому повітрі, досхочу роздивлятися великих роботизованих ящурів і читати про те, якими вони колись були, де мешкали і як харчувалися.
Парк Динозаврів працює у Вінниці за адресою: вул. Сергія Зулінського, 9-А (біля “Подільського зоопарку”. Щодня з 9:00 до 19:00.
Вартість квитків залишилася такою ж: 100 гривень для дітей від 3 до 12 років, 150 гривень – тим, хто старше 12 років. Ще є знижка для тих, хто матиме квиток в сам “Подільський зоопарк”: в такому випадку за дітей від 3 до 12 років треба буде заплатити 70 гривень, а за дорослих – 100 гривень. А ось учасники АТО, діти з інвалідністю та супроводжуючий, а також діти-сироти зможуть відвідати “Парк динозаврів” безкоштовно.
Фото Ольги Мірошниченко
Матеріал опубліковано на правах реклами
Дякуємо!
Тепер редактори знають.