На Вінниччині за фактом забруднення повітря котельнями відкрили кримінальне провадження

18:21
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На Вінниччині прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом забруднення повітря котельнями у Козятині. Зловмисникам, які вчиняють таке правопорушення, може загрожувати до п’яти років позбавлення волі.

Про це повідомляється на сайті прокуратури Вінницької області.

– Хмільницькою окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом забруднення на території Козятинської територіальної громади атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей та довкілля речовинами, відходами та іншими матеріалами виробництва (ч. 2 ст. 241 КК України).

Установлено, що факти викидів шкідливих речовин в атмосферу котельнями фіксувалися у м. Козятині впродовж кількох опалювальних сезонів. Місцеві жителі скаржилися на орендарів котелень, які надають послуги з теплопостачання, до відповідних контролюючих органів. Утім підприємці, користуючись формальними підставами, тривалий час не допускали екологічних інспекторів до перевірок, – вказується в повідомленні.

Зазначається, що наразі в рамках кримінального провадження здійснюються огляди котелень, відбираються зразки викидів для лабораторних досліджень та з’ясовується вплив викидів на населення.

Стаття 241 ККУ. Забруднення атмосферного повітря
1. Забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля, –
караються штрафом від однієї тисячі восьмисот до трьох тисяч шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого.
2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, –
караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Ілюстративне фото – fdncms.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.