Чи покарали вінницьких тітушок: заступник прокурора прозвітував перед депутатами

20:27
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Звертатись із депутатськими запитами до правоохоронних органів закликав сьогодні депутатів обласної ради під час сесійного засідання заступник прокурора Вінницької області Сергій Сухоребрий.

Сьогодні, другим питанням, після звіту голови обласної ради Анатолія Олійника, Сергій Сухоребрий виступив перед депутатами зі звітом про результати роботи обласної прокуратури у 2016 році.

Сам керівник прокуратури Вінницької області, В’ячеслав Соколовий, прибути на сесію не зміг через відрядження. Відтак, єдиним спікером від прокуратури був саме Сухоребрий.

Він розповів, що впродовж минулого року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 29 043 кримінальних правопорушень. Найменше правопорушень скоєно у Чернівецькому районі – 181, найбільше у місті Вінниці – 10 825, у Вінницькому районі – 1 805. Наступний у «рейтингу» – Гайсинський район – тут було зафіксовано 1 063 правопорушення.

Також пан Сухоребрий розповів, що впродовж 2016 року правоохоронними органами області складено і направлено до суду 52 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Судами розглянуто 43 протоколи, 26 осіб притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу, 17 протоколів закрито. Внесено 303 подання на усунення причин та умов, що сприяють корупційним проявам. За результатами їхнього розгляду, на нинішній час, до відповідальності притягнуто 102 особи.

З питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства та захисту прав і свобод неповнолітніх розглянуто 37 документів проти 29 – у минулому році, за результатами розгляду яких притягнуто до різних видів відповідальності 9 службових осіб.

Найбільше порушень закону виявлено в ізоляторах тимчасового тримання органів поліції та у кімнатах для затриманих і доставлених чергових частин органів внутрішніх справ. Кількість притягнутих працівників цих установ становить 86 % від загального числа притягнутих за актами реагування.

Після власне звіту до Сергія Сухореброго «посипалися» запитання від депутатів.

Першою звертається Людмила Щербаківська, перший заступник губернатора. Її питання – щодо справи Януарія Шостака.

  • Він поза межами країни, оголошений у розшук. Та він не вбивця, не корупціонер. Можливо, закрити цю його справу, пустити людину на волю, до сім’ї? У чому там ситуація? – поцікавилась Щербаківська.
  • Якщо у Вас є конкретне клопотання – направляйте, будь ласка, запит, – відповів Сергій Сухоребрий.

Депутати від «Свободи» звернулись до Сухореброго одразу із чотирма запитаннями: 1-е – чи закриті справи т.зв. тітушок, яких возили на Антимайдан; 2-ге – надати відповідь по справі побиття депутата Жмеринської міської ради, «свободівця»; з-тє – чи ведеться прокурорський нагляд по розкраданню освітньої субвенції; а також 4-те – щодо того, чи здійснює прокуратура нагляд по справі Дмитра Уманця, якому нещодавно спалили машину.

  • Щодо першого запитання – зареєстровано низку кримінальних проваджень, зараз ведеться слідство. Більше інформації зараз надати не можу, бо я не є процесуальним керівником даного кримінального провадження. Щодо побиття у Жмеринці депутата – розслідування проводить Нацполіція, робіть запит і Вам нададуть найширшу інформацію. По освітній субвенції – ведеться розслідування, призначено ряд експертиз. Так само по останньому питанню – ведеться слідство, – відповів Сергій Сухоребрий.

«Свободівець» Андрій Вигонюк після такої відповіді взяв слово:

  • Відповідно до закону про прокуратуру, таке інформування може здійснювати тільки керівник відповідної регіональної прокуратури. Сьогодні в нас інформування – що відбулось, фактично відповідей на запитання депутатів ми не чуємо. Тому на моє глибоке переконання, пропоную голові обласної ради на наступну чергову сесію організувати інформування прокурорами Вінницької області і щоб ми отримали відповіді на всі питання, і виконали таким чином закон про прокуратуру. А сьогодні я можу тільки подякувати заступнику, що завітав та й все.

Також заступник прокурора пояснив, що не може бути у курсі всіх справ одночасно – для кожного випадку є «процесуальний керівник кримінального провадження».

Також були звернення від депутата «укропівця» Григорія Зозулі, зокрема він нарікав, що нібито вже місяць не може потрапити на прийом до прокурора області.

  • Якось він (Соколовий) заявив, що якщо хтось протягом тижня не потрапить до нього на прийом, то він напише заяву на звільнення. Я не можу до нього потрапити на прийом місяць. Весь час або його немає, або він у відрядженні.

На це Сергій Сухоребрий здивувався, але також пообіцяв звернути увагу.