Для реставрації піаніно Леонтовича вінницькі музейники борються за грант від Посольства США

13:07
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї планують реставрувати піаніно Леонтовича та килим його родини. Для отримання коштів на реставрацію, 30 тисяч доларів, музейники борються за грант посольства США в Україні.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на директорку Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерину Висоцьку.

 

 

Нагадаємо, ми писали про плани відновити піаніно, що перебуває в музеї композитора в с.Марківка, ще у 2018 році. З того часу зберігати речі Леонтовича допомагає Національний науково-дослідний реставраційний центр України.

– Піаніно Леонтовича потребує серйозних відновних робіт. У нього втрачена частина деталей і фрагментів, а масив деревини серйозно ушкоджений шашелем. Підтримувати та консервувати колекцію речей Леонтовича нам весь час допомагає Національний науково-дослідний реставраційний центр України.

Вони до нас щороку приїжджають, оглядають ці речі, особливо дерево, – як воно зберігається. За їхньою методикою ми його обробляємо, застосовуємо спеціальні розчини, герметично пакуємо у спеціальний целофан. Але проходить час і піаніно продовжує руйнуватися, – повідомила Висоцька, передають журналісти.

Як зазначається в публікації, щоб урятувати цей раритет, а також килим родини Леонтовичів, музей у партнерстві з Національним науково-дослідним реставраційним центром України бореться за грант Посольства США в Україні.

Наразі вінницькі музейники вже пройшли другий етап. Вартість реставраційних робіт становить близько 30 тисяч доларів США. Зазначається, що у разі перемоги реставраційні роботи стартують вже у вересні й будуть проведені впродовж двох років.

– Ймовірно, що на ньому виконували гімн «Ще не вмерла Україна» в листопаді 1917 року в момент проголошення Третього універсалу, – розповідала Катерина Висоцька Vежі у 2018 році. – Документів про це не збереглося, але інструмент на той момент перебував у театрі, де проходили урочистості з нагоди Універсалу. Очевидно, що саме це піаніно використовувався для акомпанування. Як би там не було, але для Вінниччини це теж цінна історична річ. Бо виготовлено рояль саме у Вінниці, у місцевій майстерні, яка робила музичні інструменти в 1910 році.

Фото з архіву Vежі

Читайте також: Вінничанин об’єднав близько 50 каверів на “Щедрик” Леонтовича. ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.