Відлига та потепління: рятувальники закликають вінничан не виходити на кригу водойм

10:43
Автор: Vежа
Become a Patron!

У зв’язку з підвищенням температурних показників та відлигою, рятувальники Вінниччини наполегливо просять не виходити на кригу водойм.

Сьогодні, 1 березня, настала календарна весна, і як повідомили на сайті ДСНС у Вінницькій області, саме зараз лід становить особливу небезпеку, оскільки сильні морози лишилися позаду.

– Через нехтування правилами безпеки, зазвичай рибалки нерідко потрапляють у ситуації, що можуть мати досить трагічні наслідки. Так, 25 лютого до Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що на річці Дніпро в Амур-Нижньодніпровському районі міста Дніпро, 6 рибалок знаходяться на відстані 600 метрів від берега на крижині, що відкололась. До місця події оперативно прибули надзвичайники. На двох гумових човнах співробітники ДСНС дістались до рибалок та доправили до берега. На щастя, обійшлося без жертв, йдеться у повідомленні, – йдеться у повідомленні.

Водночас фахівці Служби порятунку Вінниччини продовжують масову інформаційно-роз’яснювальну кампанію в районах та містах області.

Порятунок рибалок на Дніпрі. Фото – dp.dsns.gov.ua

Зокрема рятувальники застерігають і навчають громадян правилам безпеки під час перебування поблизу та на водоймах взимку, а також роздають інформаційні пам’ятки з правилами поведінки. Зазначається, що таку роботу провели в Чернівецькому, Теплицькому, Томашпільському та Жмеринському районах області. Під час рейдів дорослим та дітям рятувальники вручили інформаційні пам’ятки з правилами поведінки на льоду.

Нагадаємо, що кілька років тому вінницькі водолази показали техніку, якою рятують життя людей, котрі провалилися під кригу. 

– Взагалі, ми не маємо права змушувати рибалок сходити з льоду, навіть якщо він тонкий. Ми можемо лише попереджати. Якщо слова не діють – інколи таких любителів “тихого полювання” потім доводиться витягати з води, – розповідали водолази. 

Зокрема вони прямо на собі показали, як поводитися, якщо вже трапилось так, що людина провалилася під лід.

– Якщо ж рятувальників поблизу немає, потрібно відразу кричати про допомогу та акуратно, бажано спиною уперед, підсунутися до краю ополонки, вилізти частково на кригу, і, перекочуючись, відповзти подалі від краю криги. Вже за тим, так само плазом, пересуватися до берега. Головне – не запанікувати, – підкреслював полковник Євген Кобчук.

У ДСНС просять не нехтувати попередженнями, а за потреби відразу звертатися до Служби порятунку за номером “101”.

Фото, відео з архіву Vежі

Читайте також: Крижана небезпека: хто і як бореться з бурульками у Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.