Сьогодні, 23 лютого на Майдані Небесної Сотні у Вінниці відбудеться акція протесту проти ув’язнення відомого активіста Сергія Стерненка.
Про це повідомляється у фейсбук-події, створеної сьогодні невдовзі після оголошення вироку Сергію Стерненку в Одесі. Згідно з рішенням судді, активіста засудили до семи років і трьох місяців ув’язнення з конфіскацією половини майна за звинуваченням у нібито викраденні людини з метою заволодіти грошовими коштами в розмірі 300 грн. Стерненко відкидає всі висунуті йому обвинувачення.
Відразу після винесення рішення в суді, на Стерненка одягли кайданки та відправили в СІЗО. Група підтримки Стерненка намагалася заблокувати вивезення активіста з судової зали з чорного входу в будівлю. Пізніше в соціальних мережах поширилися заклики влаштувати всеукраїнські акції протесту в різних містах.
Так, наразі відомо що сьогодні ввечері протести відбудуться у 16 обласних центрах України, а також у столиці Польщі. Головна акція протесту відбудеться в Києві о 20:00 біля Офісу Президента на Банковій.
У Вінниці активісти зберуться о 19:00 на Майдані Небесної Сотні. Запрошуються всі охочі, без партійної агітації та використання партійної символіки.
Нагадаємо, що сьогодні вдень, майже відразу після оголошення вироку Стерненку, на одиночний пікет на Майдан Небесної Сотні вийшов вінничанин Вадим Купальський. Він тримав у руках плакат з написом “Стерненку волю! По Венедіктовій справа буде по-любому!”. Вінничанин каже що, не погоджується із сьогоднішнім рішенням Приморського районного суду Одеси ув’язнити на 7 років та 3 місяці Сергія Стерненка, активіста і колишнього очільника одеського “Правого сектора”.
– Хочу виразити свою думку. Так не може бути. Бо той, хто замовив вбивство Стерненка, у в’язниці не сидить, а його садять. То як це? – зазначив Вадим Купальський.
Зазначимо, що відразу після оголошення вироку у парламенті почався збір підписів за відставку Генерального прокурора Венедіктової з посади. Збір підписів ініціювала вінничанка, народна депутатка від партії “Голос” Олександра Устінова.
В дописі Устінової зазначається, що “Стерненко – перший політичний в’язень Зеленського”. Прихильники Стерненка вважають, що справа і вирок проти нього – політично вмотивований і є замовленням проросійських сил, зокрема й в оточенні Зеленського. “Замовниками” вироку називають зокрема першого заступника голови ОП Олега Татарова, прибічника Януковича Андрія Портнова, Генерального прокурора Ірину Венедіктову та міського голову Одеси Геннадія Труханова.
За що засудили Сергія Стерненка?
Як повідомляє НВ, Сергія Стерненка засудили до 7 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна за нібито викрадення новообраного депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича 24 квітня 2015 року. Як повідомляє Ліга.net звинувачення стосуються також розбою та незаконного поводження зі зброєю.
– Чоловіка викрали п’ятеро чоловіків і катували, вимагаючи відмовитися від мандата, який він мав отримати 30 квітня. Після того як Щербича відпустили, він звернувся в поліцію.
Через пів року за підозрою у викраденні людини заарештували Сергія Стерненка, який тоді був лідером одеського осередку Правого сектора, і його соратника Руслана Демчука. Разом із ними за підозрою в хуліганстві і насильстві щодо працівника прокуратури затримали лідера одеського Автомайдану Євгена Резвушкіна.
Апеляційний суд дозволив Стерненку вийти під заставу в розмірі 60 тисяч гривень. Цього ж дня гроші на заставу зібрали і Стерненка та Демчука звільнили з-під варти – повідомляє видання “НВ”.
Фото: Пушкінська
В останні тижні, як повідомляв сам Сергій Стерненко судові засідання стали проводити набагато частіше, ніж у попередні роки – так, ще 19 лютого мали оголосити вирок у цій справі, однак суд перенесли на 23 лютого.
Разом з тим, як повідомляється на сторінці активіста, до “доказів” сторони обвинувачення виникає цілий ряд зауважень:
“- всі вилучені речі під час обшуку визнані судом допустимими доказами. Хоча обшук у мене вдома проводився без адвоката, з яким мені навіть не дали зв‘язатись.
– судово-медичні експертизи, складені російською мовою також визнані допустимими. Хоча це пряме порушення ст. 29 КПК.
– показання тітушки Щербіча суд визнав достовірними (!)
– суд відмовився визнавати доказом висновок спеціаліста щодо стартового пістолета, у якому спеціаліст вказав що експертиза по пістолету проводилась з суттєвими порушеннями і пістолет не є вогнепальною зброєю.
– суд не сумнівається у висновку експерта сторони обвинувачення, в якому той сказав що взяв пістолет стартовий, але після викручення експертом втулки зі ствола став вогнепальним.
– суддя вважає що у нас існує закон про зброю, і це (!) міліцейська інструкція, яка законом не є.
– стартовий пістолет мною було видано поліції добровільно. Це взагалі за ч. 3 ст. 263 ККУ є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності. Але суддя також відкинув цей документ, бо добровільна видача не зафіксована у протоколі обшуку і бо я в ньому це не написав.
Але я не підписував протокол, бо до мене не пустили адвоката! – йдеться на сторінці Сергія Стерненка.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.