У Вінницькій області розпочався конкурс «Комфортні громади». Громади можуть подати свої проєкти розвитку. Фінансування проєктів-переможців відбуватиметься коштом обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел.
Конкурс проєктів розвитку територіальних громад на Вінниччині проводили протягом 17 років. Для прикладу, у 2019 році з обласного бюджету на нього було виділено 20 мільйонів гривень. Тоді громади подали 749 проєктів, а перемогли 467. Минулого року обласний бюджет профінансував Конкурс на 15 мільйонів. Переможцями стали 188 проєктів з поданих 282.
Щоправда, цьогоріч у Вінницькій ОДА виділення коштів на Конкурс взагалі не було передбачили. Про це повідомляють у Вінницькій обласній Раді.
– Обласна Рада, ухвалюючи бюджет на 2021 рік, наполягла на проведенні Конкурсу та ухвалила рішення про виділення 20 мільйонів гривень на реалізацію проєктів-переможців. Розвиток громад потрібно стимулювати. Відтепер Конкурс набуває нового змісту, оновлюються і його умови, – йдеться на сайті обласної Ради.
Як взяти участь у конкурсі
Участь у конкурсу передбачена для двох категорій учасників.
Так, на участь можуть подавати проєкти, розроблені та подані територіальними громадами та районними радами Вінницької області. Проєкти-переможці цієї категорії отримують до 350 тисяч гривень із бюджету Конкурсу. Важливо, що переможцям необхідно буде зробити й власний внесок у реалізацію своєї ідеї – не менше 50% від загального бюджету проєкту. Для громад з населенням до 10 тисяч осіб власний внесок становить не менше 30 % від загального бюджету проєкту.
Друга категорія – спільні проєкти, розроблені декількома органами місцевого самоврядування. Переможці отримають до 500 тисяч гривень з бюджету Конкурсу, а їхній власний внесок має становити не менше 50 % від загального бюджету проєкту.
Учасникам Конкурсу пропонується розробити проєкти за такими напрямами:
– «Безпечна громада» – впровадження сучасних цифрових технологій та рішень для підвищення рівня безпеки та добробуту жителів громади (в тому числі створення систем відеоспостереження).
– «Здоров’я жителів громади» – здійснення належного матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я (первинного та вторинного рівня) задля забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення області.
– «Сучасна громада» – розвиток спортивної та туристичної інфраструктури, благоустрій територій і зон відпочинку, розбудова та модернізація мереж вуличного освітлення та інше.
– «Доступні послуги» – розвиток центрів надання адміністративних послуг.
– «Спроможна громада» – економічний розвиток громад, розвиток малого підприємництва.
– «Культурний розвиток громади» – відновлення та збереження історико-культурної, духовної спадщини.
– «Інклюзивна громада» – підтримка осіб з інвалідністю та створення безперешкодного життєвого середовища.
Подавати проєкти в електронному вигляді необхідно до 26 березня. Переможці будуть визначені до 13 травня.
Детальніше про реєстрацію на участь у конкурсі та інші умови щодо написання та оформлення проєктів можна знайти за ЦИМ посиланням.
До речі, експертну та організаційну підтримку Конкурсу надаватиме Фонд громади «Подільська громада». Меморандум про співпрацю сьогодні підписали голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та голова Правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова.
– Це стане одним із напрямів нашої роботи щодо організації, проведення та супроводу конкурсу Вінницької обласної Ради «Комфортні громади», – прокоментував очільник обласної Ради. – Наша мета – розвиток місцевого самоврядування на Вінниччині. Спільно з громадами та нашими партнерами ми будемо визначати найбільш ефективні шляхи розв’язання проблем, які існують чи виникають в громадах; підтримувати ініціативи громад; залучати громадські об’єднання до напрацювання ідей проєктів; знаходити додаткове фінансування для реалізації проєктів-переможців; надавати учасникам консультації та залучати експертів.
Експертну раду конкурсу очолив Вячеслав Соколовий. Заступниками голови Експертної ради стали заступник голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький та заступник голови облради Дмитро Чаленко. Також до складу Експертної ради увійшли голови постійних комісій облради, депутати, начальники управлінь виконавчого апарату обласної Ради.
Головне фото: архів Vежі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.