Подільський регіональний центр онкології отримав медичний лінійний прискорювач Elekta Synergy Platform. За його допомогою пацієнтам здійснюватимуть високоточну променеву терапію зі зменшенням навантаження на здорові тканини навколо пухлини.
Як повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація з посиланням на слова очільника ОДА Сергія Борзова, над отриманням такого обладнання протягом п’яти років працював головний лікар закладу Володимир Шамрай і “мрія здійснилась” цьогоріч 17 грудня.
Зазначено, що система призначена для опромінення під візуальним контролем. Прискорювач має з широкий діапазон фотонних та електронних енергій, інтегрований багатопелюстковий коліматор MLCi, систему портальної візуалізації iViewGT™.
“Наявність блоку рентгенівської візуалізації дає можливостями одержання зображень і підвищення точності проведеної терапії” – йдеться у повідомленні.
Очікується, що сучасне обладнання дозволить зменшити навантаження на здорові тканини навколо пухлини, підвести максимальні дози, що рекомендовані міжнародними стандартами лікування, до пухлинного осередку.
Зазначено, що вже в початковій комплектації система Elekta Synergy Platform має повний спектр функцій для конформного опромінення пацієнта, “що разом з можливістю удосконалення, гарантує широке застосування системи та перспективу розвитку відділення променевої терапії”. Конструкція враховує можливість впровадження майбутніх розробок та інновацій в галузі променевої терапії.
“Це досягається завдяки особливій платформі, що дозволяє модернізувати, доповнювати та розширювати комплектацію системи аж до реалізації методик стереотаксичної променевої терапії”.
Вартість лінійного прискорювача становить 49,8 мільйона гривень, з яких 20 мільйонів – субвенція на “соцеконом”, а 29,8 мільйона – з обласного бюджету.
Зазначено також, що наразі відділення променевої терапії Подільського регіонального центру онкології надає допомогу понад 1300 онкохворим щороку. Досі в закладі працювали на єдиному гамма-терапевтичному апараті дистанційної променевої терапії.
Зазначено, що у 2015-му році прискорювач онкоцентру планували подарувати представники Китаю, однак передачі обладнання не відбулось. Наразі ж, після отримання обладнання, вінницьких медиків чекає період навчання і впровадження усіх сучасних методик лікування.
“Поступово, вивчаючи технологію, прогнозують, що близько 30-50% пацієнтів зможуть отримувати лікування на новому обладнанні”.
За словами Володимира Шамрая, в Західній Європі на один мільйон населення є сім лінійних прискорювачів, у Східній – три. Тобто середньосвітові розрахунки – це один прискорювач на 200-250 тисяч мешканців.
“Тому для Вінницької області необхідно чотири-шість прискорювачів, тому що п’ятсот пацієнтів на рік – це максимальне навантаження на один прилад, і коли будь-який механізм працює з максимальним навантаженням, він швидко виходить із ладу” – йдеться у повідомленні.
Фото з сайту Вінницької ОДА
Дякуємо!
Тепер редактори знають.