300 тонн на день: на Вінниччині відкрили завод з переробки кукурудзи “Dacsa Bunge”. ФОТОРЕПОРТАЖ

21:54
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

На Вінниччині запрацював завод з поглибленої переробки кукурудзи “Dacsa Bunge”. Виробництво, потужністю 300 тонн на день, збудували всього за 11 місяців. Тепер там вироблятимуть кукурудзяне борошно, крупу і зародок з висівками. 

Цей завод розташований за 110 кілометрів від Вінниці, у селищі Демківське Тростянецької ОТГ і збудований за 100% іноземного капіталу: інвестиції склали 14 мільйонів доларів. Його засновниками стали лідер з переробки кукурудзи та рису у Європі “Dacsa Group” (Іспанія; 60% інвестицій) та один з найбільший світових трейдерів сільськогосподарської продукції, американська компанія “Bunge” (40% інвестицій).

11 місяців будівництва і сьогодні, 4 грудня, у Демківське з’їхалося кілька десятків гостей, працівників, чиновників і журналістів, щоб зафіксувати момент урочистого символічного перерізання стрічки.

 

Офіційна церемонія відкриття

 

 

 

 

Роздивитися завод якнайкраще не було можливості, бо все селище оповив густий туман. Але перед тим, як роздивитися завод зсередини, усім присутнім поміряли температуру, видали яскраві жилети, каски й респіратори.

Сам завод розташований на території 3 гектари та складається з кількох будівель. Праворуч від головного входу блок очищення і сушарка (елеваторна частина). Одразу за ними склади. А в будівлі ліворуч розташований млин та пакувальне виробництво зі складом готової продукції. Саме на цьому складі й відбулася офіційна церемонія відкриття заводу: зі сценою, музикою, презентацією і ведучим.

 

 

 

Андрій Запісоцький

Чи можливо в умовах світової пандемії COVID-19 збудувати сучасний завод, що відповідає найвищим світовим стандартам виробництва харчової продукції менше ніж за рік? Чи можливо в умовах карантинних обмежень з ЄС привезти понад 30 вантажівок з обладнанням з Іспанії та Італії, а також контролювати його монтаж через десятки камер, під’єднаних до мережі Інтернет? Чи можливо привабити найкращих фахівців з різних куточків нашої країни… на постійний переїзд та роботу у селище Демківське Вінницької області? Відповідь на це питання так! – звернувся під оплески до присутніх Андрій Запісоцький, директор “Дакса Бунге Україна”. 

У своєму виступі він подякував інвесторам, які створили та профінансували діяльність підприємства, а також показав презентацію з фотографіями того, якими темпами будувався завод.

 

 

 

“Дакса Бунге Україна” привітав й Сергій Борзов, голова Вінницької ОДА, який також завітав на відкриття.

– Дуже гордий, що на території Вінницької області, яка є інвестиційно-привабливим регіоном, відкриваються підприємства із 100% іноземним капіталом. Вінниччина була, є, і вірю, що буде потужною аграрною областю з найкращими показниками в державі, –  зазначив очільник області.

Після цього Андрій Запісоцький та Сергій Борзов під численні спалахи фотокамер та оплески символічно перерізали червону стрічку. І на заводі символічно запустили пакувальну лінію. Символічно, адже поряд вже стояло кілька десятків великих мішків з кукурудзяною крупою (по тонні кожен) перша партія продукції “Дакса Бунге Україна”, яку мають відправити у Молдову. Символічно й те, що навіть перша передоплата від клієнтів надійшла саме сьогодні. 

 

 

 

 

 

Після того, як ця продукція надійде нашим клієнтам, вони просто її розфасують і будуть реалізовувати у торговельних мережах, розповів Андрій Запісоцький. А другий такий великий контракт (на 5 тисяч тонн) у нас з великою міжнародною компанією, яка має три підприємства в Україні, а по світу понад 100 заводів. Ми їм маємо постачати крупу для пивоваріння.

До речі, основними постачальниками кукурудзи на завод будуть місцеві аграрії з Вінниччини, а от основними клієнтами мають стати великі міжнародні корпорації, як то “Nestlе” “Heineken”, “Kellogg’s” тощо. Адже експортувати планують 80% готової продукції.

 

Потужності підприємства і виробництво

 

 

 

На жаль, побачити усі цехи заводу не вдалося: на церемонії відкриття показали лише пакувальну лінію. Але директор “Дакса Бунге Україна” розповів про усе й навіть показав “святая святих” – лабораторію. Вона розміщена в адміністративній будівлі перед головним входом, адже перш ніж пропустити вантажівку на територію, кукурудзяне зерно потрібно перевірити на якість.

Коли машина з кукурудзою під’їжджає до будівлі, лаборант просто зі свого кабінету виходить на балкончик, залазить на кузов і відбирає зразки зерна. Потім його у спеціальних пристроях просіюють, шукають, чи немає пошкодженого і тьмяного зерна, та проводять експрес-аналіз в інфратеку на чотири показники: вологу, протеїн, крохмаль та олійність. Окремо є й прилади, які вимірюють якість готової продукції.

 

 

 

Ще на етапі закупівлі сировини ми намагаємося вибрати найкраще. Тобто у нас є рекомендовані сорти кукурудзи, які мають високу натуру, високу врожайність і високі характеристики, які допоможуть нам отримати високий вихід готових продуктів і зменшити втрати на виробництві. Ми беремо проби, і якщо кукурудза відповідає нашим стандартам, ми пропускаємо машини на розвантаження. Андрій Запісоцький.

В лабораторії є ще вакуумна машина, якою ми запаковуємо зразки сировини та готової продукції. І потім, якщо якісь претензії будуть у споживачів, ми можемо завжди цей зразок знайти та дізнатися, була проблема в ньому чи ні. Тому що повинна бути простежуваність: якщо знайшли проблему, ми повинні дійти аж до фермера.

 

 

Директор “Дакса Бунге Україна” розповів, що в сезон на заводі є можливість висушити кукурудзу при 90°С. З його слів, це перша в Україні сушарка з такою температурою, що дозволяє зберегти більшість корисних компонентів кукурудзи. Зазвичай кукурудза сушиться при 130-140°С зазначив Андрій Запісоцький.

Після цього кукурудзу або зберігають на складах, або одразу подають у виробництво. Воно починається з того, що кукурудза проходить два етапи очищення в спеціальних машинах і подається на дежермінатор. Як пояснив директор підприємства, це обладнання, яке дозволяє вилучити з зерна кукурудзи росток і висівки. Їх використовують у виробництві продукту “Кормакс”, що досить популярний у виробників кормів в Україні. А основне зерно кукурудзи йде на виробництво круп і борошна.

 

 

 

Наступним етапом після дежермінації є процес перемелювання, продовжує Андрій Запісоцький. У нас є п’ять млинів, які перемелюють кукурудзу на різні фракції. І залежно від фракційного складу ця кукурудза може бути використана в різних галузях промисловості, починаючи від пивної промисловості (це один з наших ключових клієнтів) до харчової промисловості, а саме виробництва снеків, випічки та кондитерських виробів. Також крупа може використовуватися в тому стані, в якому вона є, для приготування страв.

 

 

 

Також нам показали, як на заводі запаковують готову продукцію. Є кілька варіантів пакування. Перший – у великі мішки по одній тонні кожен. Але більш популярний серед клієнтів заводу другий варіант у мішки по 25 і 50 кілограмів. Усе робиться автоматично: насипається, зашивається, їде і складається. Працівникам потрібно лише подавати мішки, контролювати процес і клеїти наліпки з підписами на готову продукцію.

Наразі в нас 20 людей працює. Найближчим часом, по мірі завантаження, ми плануємо набрати ще 10-11 працівників. А далі все буде залежати від того, як піде бізнес: зможемо виробляти більше продукції, робити розширення виробництва, значить зможемо наймати більше людей. Тому що принцип компанії “Dacsa Group” це максимальна автоматизація процесу і мінімальне використання ручної праці, пояснив Андрій Запісоцький.

 

 

 

Також він зазначив, що всього у компанії “Dacsa Group” є 9 заводів у Європі: від Великобританії до Польщі. А цей, який сьогодні відкрили у Вінницькій області, є десятим у компанії, але першим в Україні.

Зокрема Сергій Борзов висловив сподівання, що цей завод стане не останній проектом компанії у Вінницькій області.

Наостанок голова Вінницької ОДА та директор “Дакса Бунге Україна” обмінялися символічними подарунками: Сергій Борзов отримав сувеніри з логотипом компанії, а Андрій Запісоцький дерев’яний ключик.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: На Вінниччині компанія з США почала будівництво заводу з переробки кукурудзи. ВІДЕО

Читайте також: Скальський: завод “Дакса Бунге” на Вінниччині добудують до початку збирального сезону. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.