Вінницька обласна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом спроби рейдерського захоплення підприємства.
На сайті прокуратури повідомляють, що перевіряючи інформацію у ЗМІ щодо спроби протиправного заволодіння майном ТОВ «Іллінецький цукровий завод», виявили ознаки кримінального правопорушення.
Наприкінці листопада у Facebook з’явилось повідомлення про намагання незаконно відібрати право власності деяких фізичних осіб на частку майна підприємства. Про це повідомила Марина Кучинська, стверджуючи, що жертвами зловмисників стали її чоловік, Анатолій Кучинський, та його сестра, Лілія Кучинська. Вони є одними зі співвласників ТОВ «Іллінецький цукровий завод».
– Двадцять шостого листопада 2020 року юрист підприємства випадково побачила зміни в реєстрі власників – з реєстру зник мій чоловік та його сестра і з’явилися невідомі підставні люди! – йдеться у дописі. – Виявляється, що нотаріус м.Києва, Маляренко Світлана Миколаївна, без присутності мого чоловіка, Кучинського Анатолія Ігоровича, видає доручення номер 2551 від 18.11.2020р. та нотаріус м. Києва, Шадко Оксана Іларіївна, видає доручення номер 644 від 29.09.2020р. від Кучинської Лілії Ігорівни, яка постійно проживає на території Іспанії, на купівлю-продаж часток ТОВ «Іллінецький цукровий завод».
– На підставі цих неправомірних і підробних доручень, отриманих злочинним шляхом, шахраї 24-26 листопада 2020 року звернулися до вінницького нотаріусу, Ярової Яни Миколаївни, оформили купівлю-продаж часток двох співвласників, мого чоловіка та його сестри і переоформили на невідомих підставних осіб. Ніяких доручень та дозволів на продаж своїх часток ніхто з співвласників не давав!
Директорка підприємства, Юлія Десюк, на своїй сторінці у Facebook підтвердила цю інформацію та зазначила, що підозрює намагання якнайшвидшого продажу майна цукрового заводу.
– Про ситуацію із зміною складу засновників ми дізналися 26 листопада 2020 року випадково, що стало абсолютною несподіванкою, шокувало і не допомагало тверезо і швидко приймати вірні рішення, і обирати правильний шлях. Багато часу було витрачено на з’ясування способу його здійснення. А тим часом шахраї не гаяли часу і продовжили втілювати свій план у життя. І вже 27 листопада 2020 року до Реєстру були внесені зміни директорів обох підприємств, при чому достатньо цікавий факт – на одну і ту саму людину, певного Удовенка Сергія Анатолійовича.
– Новий “директор” поспішив одразу переоформити себе у банківській установі, а також пізніше ввечері ми виявили спробу злому нашого серверу, що вдалось попередити. Все це наводить на думку, що основна мета шахраїв – швидкий перепродаж майна підприємств, а можливо і декілька разів. І в усьому цьому найгірше те, що особи, причасні до цього злочину, точно не мають жодного наміру зберегти наш славнозвісний завод! Їх мета – знищення підприємства, розпродаж його на металолом, розривання на частки і миттєве збагачення, що за роки незалежності України було зроблено з переважною більшістю цукрових заводів.
Прокуратура Вінницької області перевірила інформацію про спробу захоплення майна цукрового заводу та помітила ознаки кримінального правопорушення.
– Прокурорами перевірено опубліковану інформацію шляхом її співставлення з даними державних реєстрів, в результаті чого встановлено факт відсутності серед засновників ТОВ «Іллінецький цукровий завод» однієї з ймовірно потерпілих осіб, що свідчить про достовірність інформації та наявність в діях певних осіб ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 206-2 КК України, тобто протиправне заволодіння майном підприємства, – додають у прокуратурі.
Наразі до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене 206-2 КК України («Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації»).
Стаття 206-2:
1. Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації у тому числі частками, акціями, паями їх засновників, учасників, акціонерів, членів, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених або викрадених документів, печаток, штампів підприємства, установи, організації, – карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров’я, або з пошкодженням чи знищенням майна, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.
3. Ті самі дії, вчинені службовою особою з використанням службового становища або якщо вони заподіяли велику шкоду чи спричинили інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Цукроварню було запущено у 1875 році за ініціативою власниці іллінецького маєтку княгині Олени Демидової Сан-Донато. Вона й була власницею заводу, до подій жовтневої революції. Підприємство було оснащене найбільш досконалим устаткуванням, яке існувало на той час у цукроварінні. У 1899 році у пожежі було знищено майже усе майно підприємства. Довелося повністю відбудовувати завод. Споруджувались будівлі лише з каменю і цегли, устаткування виготовлялось із негорючих матеріалів. У 1901–1903 рр., було проведено модернізацію і реконструкцію іллінецької цукроварні. За радянської влади завод було значно розбудовано та переоснащено. Остання масштабна реконструкція підприємства була у 1976 році. У 2014-му почалась модернізація підприємства з метою енергоощадності. Іллінецький цукровий завод має статус промислової пам’ятки оскільки закладений і збудований на межі XIX–XX століть.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.