Ексмер Вінниці потрапив у ТОП-3 українських політиків з найвищим рейтингом довіри

17:17
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Колишній прем’єр-міністр України та ексмер Вінниці Володимир Гройсман опинився на третьому місці в рейтингу українських політиків з найвищим рівнем довіри. 

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, яке здійснювала група “Рейтинг”. Серед іншого, під час опитування українцям ставили запитання щодо довіри до сучасних українських політиків та ставлення до карантинних обмежень та вакцинації від коронавірусу.

Крім того з’ясувалося, що протягом останніх двох тижнів рівень підтримки «карантину вихідного дня» серед опитаних українців зменшився, а ось підтримка запровадження «жорсткого карантину» – зросла.

Довіра до влади та політиків

Як свідчать результати опитування, станом на зараз лідером довіри українців залишається шостий президент України Володимир Зеленський. Йому довіряють 44% опитаних, а 53% – не довіряють.

На другому місці за рівнем довіри опинився київський міський голова Віталій Кличко – йому довіряють 33%, а 54% – не довіряють.

Третю позицію в рейтингу довіри обіймає експрем’єр-міністр України Володимир Гройсман:  йому довіряють 31% українців, а 58% не довіряють.

Окрім того, Дмитру Разумкову довіряють 27%, Юлії Тимошенко – 26%, Юрію Бойку – 24%, Петру Порошенку – 23%, Арсену Авакову – 22%, Арсенію Яценюку – 15%, Денису Шмигалю – 15%, Андрію Єрмаку – 9%.

34% опитаних задоволені діяльністю Президента Зеленського у боротьбі з епідемією коронавірусу, 62% – не задоволені.

Діяльністю Міністерства охорони здоров’я у боротьбі з епідемією задоволені 28%, не задоволені – 68%.

Роботою Міністерства внутрішніх справ задоволені 28%, не задоволені – 60%, не змогли оцінити – 12%. Найбільше серед органів центральної влади опитані не задоволені роботою Кабінету міністрів (72%) та Верховної ради (78%).

Ставлення до карантинних обмежень

За результатами опитування підтримка «карантину вихідного дня» зменшилася з 49 до 44%, кількість його противників зросла з 49 до 54%. Зазначено, що лише 34% опитаних очікують, що внаслідок його запровадження поширення коронавірусу зменшиться. Натомість 64% – не погоджуються з цим.

 

На противагу цьому підтримка запровадження «жорсткого карантину» (локдауну) зросла: з 36% до 42%. При цьому кількість противників зменшилась з 61% до 55%.

Відповідно, побільшало тих, хто вважає, що поширення коронавірусу внаслідок локдауну зменшиться (показник зріс з 55% до 58%). Окрім того, 58% підтримують введення локдауну на новорічні свята (40% – проти цього).

 

До того ж, 45% опитаних вважають оптимальними заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом. 30% вважають їх надто м’якими, 11% – навпаки надто жорсткими. За два тижні дещо зросла кількість тих, хто вважає дії влади надто м’якими.

 

Окрім того, 75% опитаних підтримують запровадження штрафів за перебування у громадських місцях і транспорті без масок (показник не змінився протягом останніх двох тижнів). 60% підтримують введення штрафів для закладів, які працюють всупереч «карантину вихідного дня», 37% – не підтримують.

Зазначимо, що сьогодні, 2 грудня, очільник Кабінету міністрів Денис Шмигаль під час засідання уряду повідомив, що “карантин вихідного дня” скасовується. Детальніше про це читайте в матеріалі за ЦИМ посиланням.

 

Емоційний стан, ставлення до щеплень та новин про пандемію

Зазначено, що за останні два тижні показники напруженості емоційного стану в українців дещо зросли.

36% опитаних оцінили свій емоційний стан за останній тиждень як спокійний, 33% – як напружений. Вищий рівень тривожності фіксується серед жінок, старших людей, а також тих, хто частіше відстежує новини про коронавірус.

 

При цьому 59% часто слідкують за новинами про коронавірус, 21% – інколи, 11% – рідко, а 8% взагалі не цікавляться такими новинами.

 

Чи готові українці робити щеплення від коронавірусу?

Окрім того, повідомляється, що 55% готові особисто зробити щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде безкоштовною (40% – не готові). Разом із тим, якщо вакцина буде платною, охочих зробити щеплення менше – 35% (57% не будуть вакцинуватися).

Прихильників безкоштовного вакцинування від коронавірусу більше серед осіб старшого віку, мешканців сіл, а платного – серед молоді та мешканців Києва.

Як зазначає “Рейтинг”, опитана аудиторія – це населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.

Вибіркова сукупність: 2500 респондентів.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.