27 листопада у Вінниці відбулось урочисте підписання актів прийому-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність п’ятьом новоствореним ОТГ на Вінниччині.
Процедура підписання документів відбулася в приміщенні Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області за участю очільника управління Вадима Варчука та голів п’ятьох об’єднаних територіальних громад. Саме ці громади першими звернулись до Держгеокадастру щодо отримання земель в комунальну власність та землі яких були проінвентаризовані.
Як пояснив Варчук, передача земель означає, що саме громади будуть прямими розпорядниками цих земель і зможуть формувати свої бюджети на місцях та розподіляти, кому саме вони можуть надавати землю в оренду. Відповідно, громади отримуватимуть в свої бюджети кошти від здачі в оренду цих земель.
Варчук додав, що до Верховної Ради передано законопроект №2194 (проголосований в першому читанні), в якому повноваження геокадастру щодо можливості розпоряджатися землями с/г призначення – може бути забрана. “Реформа відбудеться і землі де-факто і де-юре передані на місця. Це важливо, бо ми – аграрна країна, й так ОТГ зможуть чітко розраховувати на надходження до бюджетів коштів від надання в оренду земельних ділянок”.
Перед підписанням актів Вадим Варчук привітав голів з їх призначенням на посади новостворених ОТГ, а також запросив інші ОТГ області, які ще не звернулись щодо отримання земель їм в комунальну власність, зробити це.
Варчук також розповів, що загалом в області утворено 63 ОТГ, а до кінця 2020 року управління планує передати їм понад 168 тисяч 413 гектарів земель с/г призначення.
Після невеликого вступного слова, Варчук відразу перейшов до підписання актів про передачу земель. Для цього він по черзі запрошував голів ОТГ.
Таким чином сьогодні земель державної власності с\г призначення в комунальну власність отримали:
Калинівська ОТГ – 3 тисячі 870 гектарів, Барська ОТГ – 3 тисячі 054 гектари, Брацлавська – 1 тисяча 742 гектари, Райгородська – 880 гектарів, Мурафська – 663 гектари. Загалом – понад 10 тисяч гектарів.
Своєю чергою голови ОТГ дякували державі за реформи та Держгеокадастру за сприяння та зазначали, що така передача земель громада – це “крок вперед до розвитку громад”, наповнення бюджету та ефективне використання земель.
Згодом Вадим Варчук також прокоментував журналістам:
– Сьогодні в нас є 63 ОТГ, які отримають 168 тисяч 413 гектарів земель. Також в нас відбувається інвентаризація по Вінницькій області: компанія “Лендком” стала переможцем і зараз ще доінвентаризовує 17 тисяч 703 гектари земель с/г призначення, які до 30 грудня 2020 року мають бути передані й розподілені серед ОТГ.
– Хочу додати, що ми стоїмо на порозі відкриття ринку землі, який має вступити в силу 1 липня 2021 року. Там є важливий аспект: земля державної та комунальної власності не продається, а лише здається в оренду. Тому вона має бути підкріплена законопроектом, який проголосовано в першому читанні №2195 щодо зміни проведення електронних аукціонів. Тото будуть створені електронні майданчики, на яких ОТГ зможуть реалізовувати право оренди, що в свою чергу призведе до збільшення відсоткової ставки, надходження до місцевих бюджетів значно виростуть.
Передача земель відбулась:
– на виконання Указу Президента України № 449/2020 від 15 жовтня «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин»
– на виконання Постанови Кабміну №1113 від 16 листопада про “Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин”2020 року, яка запускає механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім об‘єднаним територіальним громадам
– відповідно до наказу № 485 голови Держгеокадастру України щодо зобов’язання передачі земель головними обласними управліннями Держгеокадастру в комунальну власність ОТГ.
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.