У Вінниці планують виготовляти морозильне обладнання для зберігання вакцини від COVID-19

13:19
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький завод холодильного обладнання “Green Cool” планує запуск виробництва спеціальних морозильних камер, в яких можна зберігати вакцини для щеплень від COVID-19. Зазначається, що почати виробництво такого обладнання планують вже до кінця року. 

Як йдеться в повідомленні Вінницької міської ради, це питання обговорювалося під час візиту міського голови Сергія Моргунова на завод Green Cool, що нещодавно збудований у Вінниці.

Директор цього підприємства Валентин Коваленко розповів про особливості обладнання для зберігання вакцини.

– Морозильне обладнання розраховане на глибоку заморозку – мінус 70-80 градусів за Цельсієм. Воно потребує додаткових елементів не тільки для зберігання вакцини, а й контролю за її зберіганням. Відповідно, це обладнання вищого класу якості, і саме тому вже зараз наше підприємство сертифікує це медичне обладнання. Я думаю, що до кінця року ми отримаємо такий сертифікат і вже повним ходом приступимо до розробки такої лінійки низькотемпературних скринь саме для зберігання вакцин», – розповів Валентин Коваленко.

 

Також він зазначив, що сертифікуватимуть це обладнання як для потреб України, так і на експорт. «Географія наших клієнтів по холодильному і морозильному обладнанню для комерційної лінійки – це вся земна куля: Україна, Європа, Америка, Азія і Африка. Щодо медичної лінійки, то ми маємо цілі виготовляти також на весь світ. Я більш ніж впевнений, що до кінця весни ми вже перейдемо до серійного виробництва такого обладнання», – каже Валентин Коваленко.

У повідомленні зазначається, що на вінницькому заводі  можуть виготовляти спеціальні морозильні камери із наднизькою температурою для зберігання вакцини від COVID-19, адже відомо, що одна з антиковідних вакцин вимагає суперхолоду – щонайменше -70 С(від Pfizer-BioNTech), інша може зберігатись від 2 градусів до -20 (Moderna)”.

У міській раді повідомляють, що “Green Cool” продовжує працювати в напрямку налагодження випуску вітчизняних апаратів штучної вентиляції легень. На сьогодні прототип апарату – вітчизняний аналог ШВЛ розроблено. Триває процес сертифікації виробничого процесу та самого медичного виробу. Але це досить складна і тривала процедура, зазначають на підприємстві. Важливо, що перші українські апарати ШВЛ у перспективі будуть вироблятися саме у Вінниці.

«На сьогодні ми вже отримали перший зразок і готуємо його до сертифікації. Найближчим часом буде запущено його тестування – доклінічні, а потім клінічні дослідження. Це близько 3-4 місяців. Після сертифікації перейдемо до серійного виробництва. Першу партію апаратів ШВЛ у кількості 500-1000 штук плануємо виготовити ближче до літа», – каже Валентин Коваленко.

Нагадаємо, що сьогодні на Вінниччині зафіксована рекордна кількість нових випадків захворювання на коронавірус.