В Україні набули чинності нові правила дорожнього руху для водіїв, пасажирів, велосипедистів та пішоходів. Зокрема йдеться про ремені безпеки в містах та пересування обабіч дороги в темну пору доби.
Інформацію про це 24 листопада на своїй фейсбук-сторінці повідомив перший заступник начальника Патрульної поліції Олексій Білошицький.
Правила для водіїв та пасажирів
Як пише Білошицький, якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися пасками безпеки під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння й за його межами, то тепер всі вони зобов’язані бути пристебнуті.
“Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати” – підкреслив правоохоронець.
Він також зазначив, що не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, “якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів”.
Окрім того, забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх – вони мають бути чистими та достатньо освітленими.
Правила для велосипедистів
Велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів.
Правила для пішоходів
Білошицький повідомив, що відтепер пішоходи обов’язково мають використовувати світлоповертальні елементи в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.
“У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Це зазначено в п.4.4 ПДР України” – написав правоохоронець.
—
Стаття 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами – тягне за собою накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 гривня).
Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень).
Дякуємо!
Тепер редактори знають.