Книгу про історію кохання добровольця, який загинув в Іловайському котлі презентують у Вінниці

17:35
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Нетипова історія кохання на тлі Революції Гідності та війни на Сході. Історія про пізнання країни та її історії через призму кохання, історія про трагізм та боротьбу, яка описує абсолютно реальну історію життя.

Роман Олександри Іванюк «АМОР[Т]Е» побудовано на реальних подіях, головними героями яких є італійка Франческа Леонарді та донецький вчитель історії, громадський активіст, доброволець батальйону «Дніпро-1» Юрій Матущак, який загинув в «Іловайському котлі».

15 березня о 18.00 в книгарні «Є» відбудеться його презентація за участю авторки.

Олександра Іванюк – випускниця Києво-Могилянської академії і College of Europe, дослідниця, закінчує дисертацію про політичні еліти в Україні, живе і працює у Варшаві.

«АМОР[Т]Е» Олександри Іванюк – це історія українського патріота з гарячим серцем, який, через свою любов до жінки-іноземки зумів повідати світові про свою любов до України. Це історія італійки з гарячим серцем, яка через свою любов до українця відкрила іншу Україну і полюбила її. Це зовсім не солодка історія про кохання — вона пульсує війною та революцією. Завдяки реальному сюжету, тут все дуже живе та правдиве — і італійка Франческа Леонарді, яка приїхала вивчати російську мову та викладати італійську і донецький вчитель історії, громадський активіст, доброволець батальйону «Дніпро-1» Юрій Матущак. Саме Юрій зміг показати італійці український Донецьк, а їх історія показує читачам маловисвітлену частину Революції Гідності — Донецький Майдан.

Драматизму розвитку цих стосунків додає й те, що вони потрапляють у вир донецького Євромайдану, російської окупації та стають їхніми активними учасниками, а Юрій гине в «Іловайському котлі».

До речі, меморіальна дошка на честь Юрія Матущака була встановлена в головному корпусі Донецького національного університету імені Василя Стуса у Вінниці. Саме активіст був одним із ініціаторів надання університету імені його видатного випускника.

Цей роман дає зрозуміти, що за кожним загиблим у цій війні – особистість, жива людина зі своєю долею, неповторною історією, а не меморіальні дошки та пам’ятники. Ця історія особлива ще й тим, що показує інший кут зору на події Революції Гідності та війни на Сході України, показує те, як бачить ці події іноземка.

  • Зізнаюсь, читати роман Олександри Іванюк “Амор[т]е” було непросто. Кілька разів мені довелося зупинятися і відводити погляд від тексту, щоб не заплакати. Ця історія кохання і війни тим трагічніша, що відбулась насправді. Любов українського патріота Юрія Матущака з Донецька та Франчески Леонарді з Італії зазнала численних випробувань. Майдан, війна, відстань – не настільки великі перешкоди порівняно з постійними ваганнями дівчини: як вони житимуть далі? чи знайшов коханий собі іншу, українку, яка його зрозуміє краще? У книзі, ніби ненавмисно, але доволі чітко показана різниця світоглядів двох народів – українців та італійців. Слідом за героїнею, цікаво спостерігати, як деякі з цих стереотипів руйнуються, а інші просто відступають перед силою кохання, – пише книжкова оглядачка та літературознавиця Лілія Шутяк.

Роман побудовано на реальних подіях та написано зі згоди Франчески Леонарді, на обкладинці використано фото Франчески Леонарді.

Фото: BukNews