У Вінницькій області виділили 53,3 мільйона гривень субвенції для функціонування телемедицини в закладах охорони здоров’я. Йдеться зокрема про закупівлю 203 комплектів спеціального обладнання.
Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив Сергій Борзов, голова Вінницької облдержадміністрації. Зокрема він зазначив, що 47,07 мільйона гривень – це субвенція з державного бюджету і 5,23 мільйона гривень – співфінансування з місцевих бюджетів.
Відомо також, що частина цих коштів (а саме 29,97 мільйона гривень) передбачена на закупівлю обладнання для розширення дата-центру КНП «Територіальне медичне об’єднання “Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”».
– У 2020 році для придбання обладнання завершена процедура закупівлі в системі “Прозорро”. Обладнання буде закуплено і поставлено до кінця грудня 2020 року. 180 амбулаторій отримають 203 комплекти телемедичного обладнання, – повідомив Сергій Борзов. – Кожен такий комплект зможе врятувати не одне життя. Бо це одна з можливостей сімейної медицини та швидкої медичної допомоги – вчасно допомогти, незалежно від місця знаходження лікаря і пацієнта.
Зокрема зазначається, що до один комплект телемедичного обладнання складається з таких елементів:
1) оглядова цифрова камера,
2) дермоскоп,
3) монітор життєво важливих показників,
4) дванадцятиканальний електрокардіограф,
5) спірометр.
Голова ОДА також зазначив, що торік в області закупили 37 комплектів, а цього року, станом на 10 листопада – 136 комплектів.
Які райони отримають комплекти телемедичного обладнання
– Щороку в Україні стається 40 тисяч інфарктів, 20 тисячам людей потрібна невідкладна допомога. Коли фельдшер приїде у село до хворого, зможе зробити йому кардіограму на місці, він може дивитись на кардіограму і сумніватись, чи варто везти пацієнта до лікарні. Тому він одразу передає кардіограму до фахівця, який моментально консультує. Для цього потрібно мати сучасний кардіологічний комплекс, який забезпечує віддалену висококваліфіковану ЕКГ-діагностику. Це якісна реєстрація електрокардіограми, а потім передача її для аналізу і віддаленої консультації спеціаліста, незалежно від місця знаходження пацієнта і медичного працівника. Це лише один приклад, на що йде державна субвенція, – написав Сергій Борзов.
Фото – facebook.com/borzov.s.s
Дякуємо!
Тепер редактори знають.