“Досить знущатися”: сотні людей вийшли на протест у Вінниці проти “карантину вихідного дня”. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:02
Автор: admin
Become a Patron!

Сотні підприємців сьогодні, 11 листопада вийшли на протест у центрі Вінниці, вимагаючи не впроваджувати в Україні т.зв. “карантин вихідного дня”, який анонсували в уряді.

На акцію вийшла велика кількість рестораторів, кухарів, офіціантів, музикантів та представників багатьох інших професій зі сфери громадського харчування та обслуговування, які найбільше можуть постраждати в разі запровадження карантину на вікенди.

Близько десятої люди з порожніми каструлями, тацями, черпаками і плакатами зібралися біля будівлі Вінницької міської ради. Мета протестувальників – будівля Вінницької ОДА, але біля ВМР вони зустрілися, аби сформувати колону, а також щоб передати свої вимоги і чиновникам з міської ради.

 

 

 

 

Як розповіли журналістам Vежі представники профільних департаментів ВМР, вони загалом підтримують вимоги протестувальників, усвідомлюючи, що “карантин вихідного дня” – для Вінниці, як туристичного міста “вихідного дня” – це фактично припинення туристичного потоку в місто.

“Ми не можемо впливати на ці рішення уряду, це не наша сфера відповідальності. Але наше завдання – почути вимоги протестувальників та прокомунікувати їх з облдержадміністрацією”, – повідомив представник Департаменту туризму.

 

 

Представник одного з вінницьких ресторанів Володимир Бабій вважає, що обмеження, які хоче запровадити Кабмін у “карантин вихідного дня” – неефективні та вибіркові. Він вважає, що внаслідок таких дій урядовців, роботу втратять не лише працівники його ресторану, але й працівники суміжних галузей: постачальників продуктів, різноманітних сервісних служб.

 – Ми сьогодні вийшли сюди, тому що ми не хочемо втратити свою роботу, справу свого життя. Нам потрібен діалог з владою, аби ми разом гідно пройшли ті випробування, пов’язані з пандемією ковіду. Адже зараз хочуть ухвалити рішення, яке по суті вб’є всю нашу галузь, це може бути останній цвях у домовину ресторанної галузі. Без роботи може залишитися близько мільйона людей, бюджет України не зможе витримати мільйон людей на біржі праці.

 

За словами Володимира, акція проходить у 23 містах України:

– Нас багато, ми вміємо самоорганізуватися, ця акція не несе жодного політичного підтексту. Якщо до нас не дослухаються – лише в нашому ресторані втратять 15 людей, плюс ще працівники суміжних галузей. Це загалом дуже багато людей, наслідки відчують всі.

Офіціант Олег розповідає, що після попереднього жорсткого карантину мусив продати власну обручку, адже доходи дуже впали. На його думку, після запровадження “карантину вихідного дня” ресторанна галузь в Україні буде знищена на 99%. Він вважає, що влада мала би бути зацікавлена у підтримці рестораторів.

– Це ж податки, влада ж з них живе. Хіба в ресторанах заражаються? В ресторанах завжди дотримуються карантинних норм. Якщо в ресторанах люди сидять на віддалі, і офіціанти стоять на віддалі, то згадайте, як це відбувається в транспорті? Хіба в ресторанах найбільша небезпека? Такий карантин – це нонсенс.

 

Інші учасники протесту також наголошують: якщо закриють ресторани – люди на вихідних підуть на ринки або в інші місця, де небезпека зараження значно вища.

– Ми ж розуміємо, що в ресторани ходять зазвичай або сім’ями, або друзі. Не пустять їх в ресторан – хіба вони не будуть зустрічатися? Будуть вже в іншому місці, але на карантинні норми вже не так зважатимуть, – переконаний Олександр.

 Зрештою колона з кількох сотень протестувальників рушила до будівлі Вінницької ОДА. Поліція намагалася якось організувати учасників мітингу, аби встали на площі перед будівлею максимально на віддалі один від одного. Попри те, що абсолютна більшість протестувальників були в масках, соціальну дистанцію витримувати, звісно, не вдавалося.

 

  

 

Зрештою, до протестувальників вийшла перша заступниця голови ОДА Наталія Заболотна. Вона вислухала вимоги протестувальників та заявила, що “обласна державна адміністрація розуміє, що бізнес “не очухався і не став на ноги після того карантину, який ми мали на початку”.

 

 – Ми розуміємо, що це податки, які йдуть на ту ж саму охорону здоров’я, соціальну сферу. Ми вважаємо, що ті рішення, які ініціює уряд, вони повинні бути дуже зважені і враховувати усі ризики. Ми розуміємо, що ухвалення такого рішення призведе до погіршення ситуації в бізнесі. Вчора було зареєстроване звернення від народних депутатів до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, аби уряд не ухвалював рішення про запровадження “карантину вихідного дня”.

Крім того чиновниця заявила, що обласна комісія ТЕБ, яка впроваджує карантинні обмеження на території області згідно з рекомендаціями уряду, може вносити свої зміни щодо тих чи інших обмежень на відповідній території.

 – Під час прийняття рішень про введення “червоної зони”, уряд розуміючи регіональні особливості в різних областях, дає можливість обласним комісія ТЕБ та НС вносити свої корективи в обмеження.

Після перемовин з підприємцями Заболотна запропонувала ініціативній групі взяти участь в роботі обласної комісії ТЕБ, аби висловити свої пропозиції щодо карантинних обмежень на території Вінниччини.

Як повідомили представники рестораторів, під час зустрічі в ОДА представники влади вкотре погодилися з вимогами протестувальників та пообіцяли створити тимчасовий орган, в який входитимуть представники ради підприємців та представники ресторанного бізнесу та консультуватися з ними перед ухваленням рішення ТЕБ про запровадження нових карантинних обмежень на території Вінниччини.

Фото Марини Сербінович